کد خبر: 1010752 A

مدیرعامل موسسه خیریه "شکوه مهر" مشهد از آغاز "پویش مهر" با هدف تامین و تهیه لباس گرم برای معلولان و کم‌توانان ذهنی در این کلانشهر خبر داد.

محمدهادی اشرافی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در مشهد  با بیان اینکه شیوع کرونا و اعمال محدودیتهای ضروری برای کنترل آن از میزان مشارکت خیران و نیکوکاران در حمایت از معلولان کاسته است ادامه داد: تقویت مشارکت خیران و نیکوکاران در حمایت از معلولان با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ و تبعات آن ضروری است.

وی گفت: این موسسه در قالب هشت مرکز شبانه‌روزی ۴۰۰ معلول و افراد سالم بی سرپرست یا بدسرپرست ۲ تا ۶۰ ساله را نگهداری می‌کند که ۲۸۰ نفر افراد سالم بی سرپرست یا بدسرپرست در پنج مرکز و ۱۲۰ نفر کم‌توان ذهنی در سه مرکز نگهداری می‌شوند.

اشرافی افزود: همچنین سه کلینیک حمایت از فرزندان غیرمقیم با پوشش ۲ هزار کودک سالم و معلول زیرپوشش این موسسه فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه اعتبارات بهزیستی جوابگوی ۱۴ درصد هزینه‌هاست ادامه داد: به صورت میانگین هزینه نگهداری هر کودک ماهیانه ۳۵ میلیون ریال است که کمک‌های بهزیستی معادل پنج میلیون ریال از این میزان را تامین می‌کند ضمن اینکه اعتبارات بهزیستی برای تعداد خاصی است.

مدیرعامل موسسه خیریه "شکوه مهر" مشهد گفت: علاوه بر آن به ازای هر کودک ماهیانه سه میلیون ریال هزینه خرید مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات بهداشتی و امثال آن به سایر هزینه‌های نگهداری و درمانی آنان افزوده شده است.

وی بدون اشاره به میزان کمکهای مردمی افزود: کمکهای مردمی در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش بسیار دارد و امیدواریم شاهد افزایش کمک‌های خیران در این زمینه باشیم.

موسسه خیریه "بوستان شکوه مهر" مشهد به صورت هیات امنایی و تحت نظارت سازمان بهزیستی به شماره ثبت ۳۲۲۸ در سال ۱۳۹۱ تاسیس شده و جزو بزرگترین مجموعه‌های توانبخشی و حمایتی کشور است.

بهزیستی پوشش مشهد معلولان حمایت از معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر