کد خبر: 1000697 A

معاون شهردار مشهد خبر داد:

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از ساخت و نصب ۹۲۰ آشیانه ویژه پرندگان به منظور حمایت از تکثیر و حضور آنها در بوستان های شهر مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر یکی از معیارهای اصلی پایداری و داشتن رویکرد سبز در کلانشهرهای دنیا، توسعه و تقویت خرد زیستگاه های شهری و حضور فعال گونه‌های گیاهی و جانوری بومی در سطح شهرها و بهره گیری از خدمات اکوسیستمیک آنها در مدیریت شهری  است و خوشبختانه مدیریت شهری مشهد در سالهای اخیر گام‌های موثری در این زمینه برداشته است.

وی افزود: در همین راستا با توجه به اینکه حضور گسترده پرندگان در بوستانهای شهری می‌تواند در کنترل بیولوژیک آفات و کم شدن بسیاری از هزینه های روزمره نگهداری فضای سبز و کاهش استفاده از سموم شیمیایی در محیط های شهری تأثیرگذار باشد؛ ساخت و نصب آشیانه های پرندگان، آبخوری و دانخوری در بوستان‌های شهر در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

یعقوبی ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۴۷۰ آشیانه ویژه گنجشک سانان و دیگر گونه ها با استفاده از ضایعات چوب ناشی از هرس درختان ساخته شده و در بوستان‌هایی نظیر وکیل آباد، ملت، پردیس، حجاب، طرق، غدیر و... نصب شده و کار نصب ۴۵۰ آشیانه دیگر نیز تا اواسط آذر ماه به اتمام خواهد رسید.

معاون شهردار مشهد افزود: علاوه بر آشیانه‌ها، با توجه به اینکه در فصول سرد سال بسیاری از پرندگان با مشکل کمبود غذا  و در طول سال با مشکلات کمبود منابع آبی مواجه هستند ۱۱۰ دانخوری و همچنین ۱۴۰ آبخوری ویژه  پرندگان نیز تهیه و در نقاط مختلف شهر ، باتوجه به ملاحظات اکولوژیک ، جانمایی و نصب شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به آغاز فصل سرما و کاهش دسترسی پرندگان به غذا، از شهروندان مشهدی تقاضا می‌شود، در راستای حمایت از این مخلوقات خداوندی تلاش کنند چرا که حمایت از پرندگان شهری تنها با همکاری و همراهی همه شهروندان امکان پذیر خواهد بود. 

پرندگان شهرداری مشکلات مشهد شهردار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر