کد خبر: 818015 A

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی خبرداد:

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: در 6 ماهه ابتدای امسال 22 تن مواد مخدر کشف شده و 62 درصد در کشف مواد مخدر صنعتی رشد داشته ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بیرجند ، سردار مجید شجاع فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان مطلب فوق اظهارکرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 237 هزار تماس با فوریت های پلیس 110 داشته ایم که این میزان نسبت به سال گذشته  5 درصد افزایش دارد.

وی ضمن اشاره به این‌که از تعداد تماس های گرفته با سامانه 110، 81 هزار تماس منجر به ماموریت شده که این تعداد 8 درصد افزایش داشته است، افزود: هم چنین از تعداد تماس های گرفته شده با 110، 48 هزار مورد بوده که افزایش 51 درصدی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: از ابتدای امسال بیش از 22 تن موادمخدر کشف شده است که 24 درصد افزایش دارد.

سردار شجاع یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون 800 هزار لیتر کشفیات سوخت داشته ایم که این میزان 100 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان این‌که کشف موادمخدر صنعتی 62 درصد افزایش داشته است، گفت: 34 باند در این زمینه متلاشی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به این‌که دو هزار و 588 پرونده جرایم مرتبط با موادمخدر تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: 692 خودرو در این زمینه توقیف شده است که این رشد 28 درصدی دارد.

شجاع به رشد 21 درصدی سرقت ها در استان اشاره کرد و گفت: 69 دستگاه خودروی سرقتی در استان کشف شده که این میزان نسبت به مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش دارد.

وی با بیان این‌که در سال جاری 16 درصد برخورد با رانندگان متخلف افزایش داشته است، افزود: همچنین 74 درصد تعداد خودروهای توقیف شده افزایش دارد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: 400 دستگاه از خودروهای توقیف شده خلافی بالای یک میلیون تومان دارند و جزو رانندگان پرخطر تلقی می شوند.

شجاع از صدور بیش از هشت هزار گواهینامه جدید خبرداد و افزود: هم چنین بیش از 17 هزار شماره گذاری و موتور سیکلت در این مدت صورت گرفته است.

وی به صدور بیش از 22 هزار گذرنامه در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم به زائران اربعین خدمات موثری ارائه کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: از چهارو 500 متقاضی انگشت نگاری برای ادارات دولتی و سایر مراجع صورت گرفته است.

شجاع اضافه کرد: هم چنین 6 هزار و 500 مورد انگشت نگاری از متهمین و زندانیان براساس نیاز پلیس انجام شده است.

وی ضمن اشاره به 21 فقره پرونده جرائم اقتصادی در خراسان‌جنوبی، یادآورشد: ارزش ریالی این پرونده ها 130 میلیارد ریال است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به منویات رهبرمعظم انقلاب پلیس امنیت اقتصادی آغاز به کار کرده است و یکی از ماموریت‌های مهم پلیس برخورد با مفاسد اقتصادی است.

شجاع اظهارکرد: از ابتدای سال جاری هشت هزار تصادف در خراسان جنبوی داشتیم که این میزان 13 درصد افزایش دارد که لازم است هم استانی در رعایت قوانین توجه بیشتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تصادف های امسال منجر به فوت  175 نفر در خراسان‌جنوبی شده است که 52 درصد این افراد بومی و 48 درصد مسافر و از سایر استانها بوده اند و 25 درصد تعداد متوفیان افزایش دارد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی سرعت غیرمجاز را عامل اصلی تصادفات در استان عنوان کرد و گفت: مسیری از محور زاهدان به مشهد که از خراسان جنبوی می گذرد بیبشترین تلفات را داشته است.

شجاع گفت: 73 درصد تعداد پرونده های پلیس فتا و 80 درصد میزان کشف این پرونده ها افزایش دارد.

وی ادامه داد: یک میلیارد و 500 میلیون تومان میزان جرایم مالی که این بیشترین جزم فضای مجازی است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی تعداد مراجععین به مرکز مشاوره آرامش را یک هزار و 915 نفر عنوان کرد و گفت: هم چنین دوهزار و 190 نفر به مددکاری اجتماعی کلانتری ها مراجعه داشته اند.

شجاع بیان کرد: از تعداد پرونده‌های ارسال شده به دادسرا کاسته شده و 82 درصد پرونده منجر به مصالحه شده است.

وی تعداد تماس‌های صورت گرفته با سامانه 197 را هشت هزار و 361 مورد بیان کرد و افزود: این میزان هشت درصد افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی تعداد کارت های تعویض هوشمند پایان خدمت را 62 هزار و 800 مورد دانست و یادآورشد: 12 هزار کارت پایان خدمت با معافیت پزشکی صادر شده است.

شجاع گفت: از 11 تا 17 مهر به نام هفته نیروی انتظامی نام گذاری شده است که 120 برنامه در طول این هفته در سطح خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

وی افزود: کوهپیمایی کارکنان انتظامی خراسان‌جنوبی، یادواره شهدای تشیع و اهل سنت ناجا، ارتباط مستقیم فرماندهان نیروی انتظامی با مردم، برگزاری مراسم عزاداری کارکنان یگان ویژه و غباروبی مزارشهدا از جمله برنامه ها در اولین روز هفته ناجا است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: سخنرانی فرماندهان انتظامی استان و شهرستان ها در مصلاهای نمازجمعه، ارائه خدمات رایگان درمانی و مشاوره، برگزاری صبحگاه مشترک، ارتباط مستقیم روسای پلیس استان در حوزه های مختلف با شهروندان، آزموش مقررات راهنمایی و رانندگی به همیاران پلیس و طرح ویژه تکریم ارباب رجوع از دیگر برنامه های ناجا در این هفته است.

سردار شجاع گفت : اهدای خون کارکنان ناجا، برگزاری همایش لایه داران فرهنگ ترافیک، دیدار با نماینده ولی فقیه، ورزش صبحگاهی با حضور مردم و با محوریت پلیس، اجرای طرح مردم یاری در مناطق محروم مرزی، برگزاری مانور شهری موتور سیکلت سواران قانون‌مند و بازدید از مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) از دیگر برنامه ها در هفته ناجا است.

خراسان جنوبی کشفیات جرائم اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر