کد خبر: 811738 A

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

نشست توجیهی طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی با حضور روسا و نمایندگان اصناف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بیرجند ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از ایجاد اشتغال به ویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان یکی از اولویت های کشور در حوزه اشتغال نام برد و افزود: در دفاتر کاریابی استان حدود 3600نفر ثبت نام کرده اند که حدود 50 درصد آنان فاقد مهارت لازم برای اشتغال بودند؛ بنابر این لزوم مهارت آموزی برای جویندگان کار اهمیت ویژه ای دارد.

عباس رکنی بهره مندی افراد برای یک دوره یکساله برای کسب تجربه عملی را به عنوان یک فرصت نام برد و افزود: بعد از اتمام این دوره چنانچه واحد صنفی و تولیدی نیروی آموزش دیده را جذب کند از معافیت 20درصدی حق پرداخت بیمه به مدت یکسال بهره مند می شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به کسب رتبه دوم کشوری خراسان جنوبی در طرح مهارت آموزی در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: تعهد سال گذشته استان در این طرح آموزش 570نفر بوده که تا پایان سال 640نفر توانستند از مزایای این طرح بهره مند گردند.

رکنی ایجاد اشتغال را نیازمند عزم همگانی دانست و با بیان اینکه فقط با یک تصمیم نمی شود اشتغالزایی کرد، گفت: طرح مهارت آموزی از جمله طرح های موفق در استان بوده است و 40درصد مهارت آموزان این طرح در سال گذشته در همان واحد مشغول بکار شدند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این جلسه با بیان اینکه مهارت آموزی در محیط واقعی کار یکی از شیوه های آموزش فنی و حرفه ای است که مهارت و شایستگی شغلی از استاد کار به مهارت آموز همزمان با تولید محصول و یا ارائه خدمات منتقل می شود، گفت: این طرح از سال 96آغاز شده و تاکنون ادامه داشته و قرار است تا پایان سالجاری به هزار و 400نفر به این شیوه آموزش های لازم داده شود.

خوشایند طول دوره مهارت آموزی در محیط واقعی کار را حداقل 120 و حداکثر 360 روز کاری برای هر مهارت آموز متناسب با استاندارد های آموزشی و به ازای هر 6ساعت یکروزکاری عنوان کرد و افزود: سن مهارت آموز حداقل 15سال، تابعیت ایرانی، شرایط و توانایی لازم متناسب با استانداردهای آموزشی مورد نظر از جمله شرایط لازم برای استفاده از طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار است.

 

استاندارد ایجاد اشتغال خراسان جنوبی فنی و حرفه ای کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر