کد خبر: 807214 A

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: مرحله دوم طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان و مستمری بگیران در تأمین اجتماعی شعبه یک بیرجند آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بیرجند ، «مجید درویشی» با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در این طرح تمامی اوراق پرونده بیمه شدگان و مستمری بگیران اسکن و در سیستم ها و سرورهای تأمین اجتماعی بارگزاری می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: این طرح در دو مرحله و به صورت پایلوت از ابتدای سال 96 در شعب تأمین اجتماعی استان شروع شده بود که در مرحله اول شعب شهرستان‌های قاین، طبس، فردوس، نهبندان، درمیان، عشق آباد و شعبه دو بیرجند کمتر از 4 ماه این طرح را به اتمام رساندند و بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰  هزار برگه را اسکن و در سیستم بیمه ای بارگزاری کردند.

وی افزود: از ابتدای شهریور ماه و در مرحله دوم  این طرح شعبه یک بیرجند کار اسکن پرونده های را آغاز کرده و امیدواریم که کمتر از 3 ماه همکاران بتوانند این طرح را به اتمام برسانند.

وی اظهار داشت: در شعبه یک بیرجند بیش از 70 هزار پرونده وجود دارد که تعداد اوراق آنها تقریباً به 2 میلیون برگه خواهد رسید.

درویشی حذف اوراق و دفترچه به صورت فیزیکی، مرتفع شدن مشکل نقل و انتقال فیزیکی پرونده به جهت ارسال در شعب سراسر کشور، دسترسی آسان بیمه شدگان به پرونده‌های شخصی خودشان، نظارت کامل بر محتویات پرونده و دسترسی سایر مراجع درون سازمانی به پرونده و در نهایت دسترسی سریع و آسان به محتویات پرونده ها را از مزایای این طرح برشمرد.

بیمه تامین اجتماعی مدیر کل تامین اجتماعی خراسان جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر