کد خبر: 792688 A

در سفر مخبر به خراسان جنوبی؛

360 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سفر خود به استان خراسان جنوبی، ۳۶۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت را در این استان افتتاح کرد. این تعداد طرح اشتغال‌زایی منجر به ایجاد یک‌هزار و ۸ شغل شده است.

۳۶۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در ۸۴ روستای محروم استان خراسان جنوبی و در رسته‌های شغلی همچون دام‌داری سبک و سنگین، پرورش بوقلمون، صنایع دستی، قالی‌بافی و ... به بهره‌برداری رسید.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم افتتاح ۳۶۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت و در جمع مردم نهبندان گفت: استعدادهای لازم برای حل مشکلات نهبندان در خود مردم شهر وجود دارد. اتکای رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات کشور هم به مردمی از نوع شماست.

دکتر مخبر با بیان این‌که هر حادثه و واقعه‌ای از صدر اسلام تا به امروز فقط با حضور مردم حل شده است، افزود: حکومت نیز موظف است از حضور و مشارکت مردم حمایت و پشتیبانی کند.

وی با اشاره به هزینه‌ ۴۱۰ میلیارد ریال در نهبندان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی جدید در نهبندان تا پایان سال طراحی و اجرا می‌شود تا نرخ بیکاری ۱۶ درصدی این شهرستان به پایین‌تر از میانگین کشوری برسد.

دکتر مخبر اظهار امیدواری کرد که سال آینده و در سال‌روز سفر رهبر معظم انقلاب به نهبندان، بخش عمده‌ای از این یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی به بهره‌برداری رسیده باشد.

گفتنی است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و توسعه‌ی عدالت اجتماعی، نهضت اشتغال‌زایی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور را براساس مأموریت‌های ابلاغی ستاد اجرایی، راه‌اندازی کرده است.

افتتاح همزمان کتابخانه‌ برکت «محتاج نهی» شهرستان نهبندان و ۱۰ کتابخانه‌ دیگر برکت در سراسر کشور و آغاز به کار طرح آبرسانی به روستاهای سیاه خونیک و ساگرد، از دیگر برنامه‌های سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان خراسان جنوبی بود. دکتر مخبر از خانواده‌ی معزز سردار شهید احمد قنبری از شهدای شهرستان نهبندان نیز تقدیر کرد.

اشتغال حضرت امام خراسان جنوبی مشکلات اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر