کد خبر: 250820 A

از یک هزار و ۵۰۶ فوتی بر اثر حوداثناشی از کار طی ۹ ماهه امسال، یک هزار و ۴۹۴ تن، مرد و ۱۲ تن نیز زن بودند.

سازمان پزشکی قانونی کشور از کاهش ۴.۳ درصدی تلفات حوادثکار در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایلنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، با وجود روند صعودی مرگ‌های ناشی از حوادثکار در سال‌های گذشته و رشد این آمار از ۶۹۷ فوتی در سال ۱۳۸۳ به یک هزار و ۹۹۴ فوتی در سال ۱۳۹۲، این آمار در ۹ ماهه امسال، روندی نزولی در پیش گرفت و با ۴.۳ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به یک هزار و ۵۰۶ فوتی رسید.

این گزارش افزود: از یک هزار و ۵۰۶ فوتی بر اثر حوداثناشی از کار طی ۹ ماهه امسال، یک هزار و ۴۹۴ تن، مرد و ۱۲ تن نیز زن بودند. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل یک هزار و ۵۳۹ تن از جان باختگان ناشی از حوادثکاری، مرد و ۲۰ تن نیز زن بودند.

بر اساس این گزارش، امسال، طی ۹ ماه، استان‌های تهران با ۳۶۴، خراسان رضوی با ۱۲۰ و اصفهان با ۱۱۲ فوتی بیشترین و استان‌های کهکیلویه و بویراحمد با پنج، خراسان شمالی با هشت و ایلام و خراسان جنوبی هر کدام با ۹ فوتی کمترین آمار تلفات حوادثکار را داشته‌اند.

براساس گزارش پزشکی قانونی کشور، مطابق آمارهای موجود در حوادثکار ۹ ماهه امسال، سقوط از بلندی با ۵.۴۵درصد بیشترین علت مرگ در حوادثکار را به خود اختصاص داد که پس از آن اصابت جسم سخت با ۱.۲۲ و برق گرفتگی با ۱.۱۵ درصد بیشترین دلایل مرگ در حوادثکار را در برمی گیرد.

این گزارش افزود: از کل تلفات حوادثکار ۹ ماهه امسال ۶۸۵ تن به دلیل سقوط از بلندی، ۳۳۳ تن بر اثر برخورد جسم سخت، ۲۲۸ تن به دلیل برق گرفتگی، ۷۲ تن به دلیل کمبود اکسیژن، ۵۸ تن بر اثر سوختگی و ۱۳۰ تن به دلیل سایر موارد جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در حوادثکار این مدت از سال، ۲۲ هزار و ۹۴۹ مصدوم حوادثکار به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ دهم درصد رشد داشته است.

اصفهان برق خراسان جنوبی خراسان رضوی خراسان شمالی رشد مرگ حوادثکار تن فوتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر