کد خبر: 241072 A

با ورود سامانه بارشی به کشور، برف و باران، بیشتر مناطق کشور را فرا گرفته و باعثبسته شدن راه‌های ارتباطی دهها شهر و روستا شده است.

راه ارتباطی بیش از یکهزار روستا در استان های آذر بایجان غربی، شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان بر اثر بارش برف و کولاک بسته شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس با ورود سامانه بارشی به کشور، برف و باران، بیشتر مناطق کشور را فرا گرفته و باعثبسته شدن راه های ارتباطی دهها شهر و روستا شده است.

براساس این گزارش بر اثر برف و کولاک، راه ارتباطی هشت روستا در پشت کوه شهرستان فریدونشهر استان اصفهان مسدود شد. راه ارتباطی ۶۰ روستا در شهرستان های سقز، دیواندره، قروه، مریوان و ۳۶ روستا در آذربایجان غربی بر اثر بارش برف سنگین و کولاک شدید بسته شده است و راهداران با تمام تلاش مشغول بازگشایی مسیرهای مسدود شده، هستند.

این گزارش در عین حال افزود: راه ارتباطی بسته شده براثر برف و کولاک ۶۴ روستا در استان اردبیل در زمان حاضر بازگشایی شده است.

گزارش‌ها حاکی است که در برخی مناطق روستایی استان کردستان بیش از یک و نیم متر برف باریده است. ضمن اینکه بارش برف در گردنه های کهگیلویه و بویراحمد سبب کندی تردد شده است.

براساس این گزارش، بیش از ۲۰۰ خودروی گرفتار در برف از شب گذشته(جمعه) تاکنون در شهرستان خلخال نجات یافتند.

از طرف دیگر، هواشناسی چهارمحال و بختیاری درباره بارش برف، وقوع کولاک و وزش شدید باد در این استان هشدار داد.

پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از هموطنان خواست برای تردد در محورهای کوهستانی و برف گیر، حتما تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

آذربایجان غربی استان اردبیل استان اصفهان استان کردستان بارش برف پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویراحمد هواشناسی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر