کد خبر: 376119 A

مخاطب در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد؛

ایلنا: عضو موسس و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی گفت: منتخبان مورد حمایت جبهه در شرف تشکیل فراکسیون تدبیر و انقلاب هستند تا گفتمان تدبیر و اعتدال را پیش ببرند.

رحمان مخاطب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی به طور مستقل در سراسر کشور لیست داد و در مرحله اول حدود ۸۶ نفر از راه یافتگان مجلس از لیست مورد حمایت جبهه بودند از این میان ۴۴ نفر به طور اختصاصی داوطلبان مورد حمایت جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی و ۴۲ مشترک با دیگر لیست‌ها بودند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم  ۴۶ نفر از داوطلبان مورد حمایت جبهه وارد مجلس شدند که از این میان  ۲۹ نفر افراد اختصاصی جبهه و ۱۷ نفر مشترک با دیگر لیست‌ها بودند به این ترتیب در مجموع راه یافتگان اختصاصی جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی در مرحله اول و دوم به ۷۳ نفر می‌رسد.

عضو موسس و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی ادامه داد: این ۷۳ نفر در شرف تشکیل فراکسیون تدبیر و انقلاب هستند تا گفتمان تدبیر و اعتدال را پیش ببرند همین تعداد در جریان انتخابات هیات رئیسه مجلس هم از ریاست آقای لاریجانی و نائب رئیسی آقای پزشکیان حمایت قاطع کردند.

مخاطب یادآور شد: اولویت ما در مجلس دهم مسائل اقتصادی خواهد بودو شعار ما هم مجلس اعتدالی و توسعه اقتصادی است. حمایت از لاریجانی برای ایجاد مجلسی اعتدالی بدون حاشیه و  تندروی بود در همین راستا  پیش از این چندین بار با لاریجانی دیدار کردیم و امیدواریم مشکلات اصلی کشور با راهکارهای اقتصادی حل و فصل شود. ما معتقدیم همراهی دولت و مجلس می‌تواند در رفع مشکلات کشوروتوسعه اقتصادی تاثیرگذار باشد. نمایندگان محترم موردحمایت جبهه توانستند یک حرکت جدیددرمسیرانتخابات درون سازمانی مجلس ایجاد کنند که این همان کار تشکیلاتی می باشد که تاکنون درکشور جایش خالی بود .،

وی افزود:‌ نمایندگان محترم مردم شریف ایران اسلامی در این دوره از انتخابات با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری و خواسته‌های درونی مردم تمام معادلات تندروها را برهم زده و با عقلانیت و تدبیر حرکت نوعی را آغاز کردند که امیدواریم در طول چهار سال مجلس دهم در کنار سایر نمایندگان همسو با ارائه طرح‌ها و برنامه‌های توسعه محور در جهت اعتلاء نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم‌های بزرگی بردارند و کشور را از بن بست دو قطبی شدن نجات دهند.

جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر