کد خبر: 365162 A

نکو در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: یک نماینده مجلس نهم تاکید کرد: یکی از خصیصه‌های مثبت دولت یازدهم این است که در برنامه‌ریزی‌های خود سیاسی عمل نمی‌کند.

ابراهیم نکو در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا٬ با اشاره به وضعیت انتخابات در دور دوم و بحث اسامی مطرح شده آقایان عارف و لاریجانی به عنوان روسای مجلس، اظهار داشت: هردو این بزرگوار به قدری از خودگذشته هستند و آن‌چنان حقوق ملت را بر منافع شخصی خود رحجان می‌بخشند که برای کسب ریاست مجلس با یکدیگر وارد مجادله و دعوای سیاسی نشوند و هر دو نفر به مرتبه‌ای رسیده‌اند که برای کسب کرسی ریاست مجلس به هر ابزاری متوسل نشوند و فکر می‌کنم هر رقابتی که در این مسیر شکل بگیرد، قطعاً مسالمت‌آمیز خواهد بود چراکه فضای مجلس دهم مسالمت‌آمیز و به دور از افراط خواهد بود.

این کاندیدای لیست جبهه تدبیر امید ایران اسلامی برای دور دوم انتخابات مجلس با تاکید بر رای بالای عارف در پایتخت و مدیریت عاقلانه لاریجانی در جریان بررسی برجام در مجلس نهم، اعلام کرد: هر دو سعی خواهند کرد که فضایی آرام را در مجلس پیگیری کنند و درصدد ایجاد فضایی معتدل در مجلس خواهندبود و باوجود انتقادهایی که هر کدام از زاویه‌دید خود به عملکرد دولت دارند، از آن‌جا که افکار هر دو در جهت برنامه‌های دولت نسبتاً به هم نزدیک است، تایید دولت ازسوی این دو نفر، آن‌ها را به هم نزدیک می‌کند.

او ادامه داد: به نظر می‌رسد در زمان رای‌گیری برای ریاست، تردیدهای مطرح شود که چگونه یکی از این دو نفر انتخاب شود و این مسئله طبیعی خواهد بود اما آن‌چه مسلم است، این رای‌گیری در فضایی دوستانه انجام خواهد شد و درصورتی که رقابت کاملاً سیاسی و مرزبندی‌شده برای کسب کرسی ریاست صورت بگیرد، مجلس خوبی نخواهیم داشت و خساراتی به همراه خواهد داشت.

نکو با اشاره رویکرد دولت در شرایط پس‌ازتحریم تصریح کرد: یکی از خصیصه‌های مثبت دولت یازدهم این است که در برنامه‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود٬ در مورد مسائل مختلفی همچون دارایی‌های بلوکه‌شده٬ سیاسی عمل نمی‌کند و این از جمله نقاط قوت دولت یازدهم محسوب می‌شود. بعید می‌دانم دارایی‌های بلوکه شده کشور وقتی به دست دولت برسد، در محل‌های غیرضروری مصرف شود و مسلما با توجه به رویکرد دولت این سرمایه‌ها در جهتی استفاده می‌شود که بتواند به برنامه‌های اقتصادی و شعارهای دولت کمک کند و همچنین بخش‌هایی نظیر فرهنگ را بیش‌ازپیش تقویت کند.

او با تاکید بر اینکه دولت یازدهم افزود: دارایی‌های بلوکه شده هنگام دریافت می‌تواند چالش‌های موجود در اقتصاد و گرفتاری‌های بانک‌ها را با حمایت از تولید داخل یاری دهد و همچنین دولت باید برای جبران خسارات وارده از دولت‌های گذشته در شرایط بعد از تحریم نیز تصمیم‌های مناسب اتخاذ کند.

نکو با بیان اینکه در انتقادها از برجام نباید رنگ و بوی تسویه حساب‌های سیاسی به مشام برسد، اظهار داشت: مخالفت با دولت یازدهم، به هر دلیل نباید باعث ضربه زدن به برجام شود.

 

جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر