کد خبر: 441474 A

ایلنا: نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر، از برگزاری چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور بانوان خبر داد.

به گزارش ایلنا، مریم دهستانی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در خصوص این مسابقات اعلام کرد: چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور با حضور تیم‌هایی از فارس، کرمان، تهران، اردبیل، زنجان، یزد، خراسان رضوی و اصفهان در تهران، سالن 22 بهمن، برگزار می‌شود.

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر خاطر نشان کرد: تیم‌ها عصر روز 7 دی وارد تهران می‌شوند و همان شب جلسه فنی مسابقات برگزار خواهد شد و رقابت‌ها نیز طی روزهای 8 تا 10 دی ماه در جریان خواهد بود.

دهستانی گفت: هنگام برگزاری مسابقات عملکرد بازیکنان رصد می‌شود و بهترین‌ها گلچین می‌شوند تا در صورتی که برنامه ریزی برای اردوی تیم ملی و یا اعزام‌های برون مرزی احتمالی انجام شد، از منتخبین این مسابقات استفاده شود.

وی افزود: اولین حضور تیم بسکتبال با ویلچر بانوان در مسابقات پاراآسیایی، تحرک بیشتری در میان بانوان ایجاد کرده و علاقه مندان بیشتری جذب شده‌اند، لذا با توجه به احتمال آسیب دیدگی‌ها، نبود زمین استاندارد دربیشتر استان‌ها و همین طور تجهیزات مناسب، گرایش به این رشته سرعت کمتری دارد البته باید گفت که توانسته‌ایم تیم‌ها را حفظ کنیم و در کنار آن استعداد یابی نیز انجام دهیم و در مسابقات مهر رضوی نیز جوانان خوبی شناسایی شدند.

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر در پایان گفت: تیم‌های شرکت کننده الزاما باید سه بازیکن زیر 23 سال در ترکیب خود داشته باشند، و از این طریق به مساله جوان گرایی در مسابقات نیز توجه کردیم.

چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور بسکتبال با ویلچر از 8 تا 10 دی ماه در سالن ورزشی 22 بهمن شهر تهران برپاست.

رقابت های قهرمانی کشور فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بسکتبال با ویلچر بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر