کد خبر: 185662 A

همگام با جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل؛

سابه یا به شباهت های عجیب میان تیمی که به رهبری دیه گو مارادونا در جام ۱۹۸۶ قهرمانی را بدست آورد و تیم او که لیونل مسی نقش جادوگر آن را ایفا می کند، اذعان کرد.

سرمربی تیم ملی آرژانتین از بازی در فینال جام جهانی در کشوری که بیشترین قهرمانی جام را در تاریخ فوتبال دارد، احساس غرور می کند.

به گزارش ایلنا، الخاندرو سابه یا در آستانه دیدار فینال جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آلمان، خواهان الهام گرفتن تیم او از آخرین قهرمانی آرژانتین در جام جهانی است.

سابه یا به شباهت های عجیب میان تیمی که به رهبری دیه گو مارادونا در جام ۱۹۸۶ قهرمانی را بدست آورد و تیم او که لیونل مسی نقش جادوگر آن را ایفا می کند، اذعان کرد.

او از توصیه های کارلوس بیلاردو که ۲۸ سال پیش سرمربی آرژانتنین بود و در فینال جام جهانی آلمان را سه بر دو شکست داد، بهره برده است.

سابه یا در کنفرانس خبری قبل از دیدار فینال مقابل آلمان گفت: بیایید امیدوار باشیم که نتیجه همان است. هنگام برگزاری جام ۱۹۸۶ من در برزیل بودم و شباهت هایی بین فینال امسال و جام ۱۹۸۶ وجود دارد. بیایید امیدوار باشیم که همان نتیجه تکرار می شود.

وی گفت: در جام جهانی باید به صورت پیوسته بازی کرد. ضمن داشتن نگرش درست، باید از نظر روحی و جسمی محکم باشیم.

سابه یا گفت: آلمان که یک روز قبل از آنها دیدار نیمه نهایی خود را برگزار کرده از امتیاز یک روز استراحت بیشتر برخوردار است. همچنین بازی آنها به وقت اضافه کشیده نشد. دیدارهای آرژانتین در مرحله یک هشتم نهایی مقابل سوئیس و نیمه نهایی مقابل هلند به وقت اضافه کشیده شد.

سرمربی آرژانتین وعده داد که تیم او از تمام توان خود در دیدار فینال برای تصاحب جام استفاده می کند.

سابه یا گفت: ما نهایت تلاش خود را با فداکاری، کار سخت و فروتنی به کار می گیریم. ما تلاش می کنیم تا آرژانتین بار دیگر قهرمان شود.

وی افزود: ما از تماشای خوشحالی مردم و شاد کردن کردن آنها خوشحال می شویم. هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم. ما هر کاری که برای پیراهن آرژانتین بتوانیم انجام می دهیم.

فینال جام جهانی ۲۰۱۴ شامگاه یکشنبه به وقت تهران میان آلمان و آرژانتین در ورزشگاه ماراکانا برگزار می شود.

آرژانتین آلمان بازی برزیل تیم ملی جام جهانی دیه فوتبال لیونل مسی مارادونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر