سرخط خبرها:
کد خبر: 993599 A

رییس اتاق اصناف تهران تقاضا کرد:

رییس اتاق اصناف تهران طی نامه‌ای از زالی فرمانده مرکز مبارزه با بیماری کرونا تقاضا کرد تا فعالیت صنف پوشاک تغییر کند و به ساعت 16 به بعد موکول شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به دنبال نامه ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک خطاب به رییس اتاق اصناف تهران و تقاضا برای تغییر ساعت کار صنوف پوشاک از صبح به عصر، رییس اتاق اصناف تهران نیز طی نامه‌ای از فرماندهی مرکز مبارزه با بیماری کرونا تقاضا کرد تا فعالیت برخی صنوف همچون صنف پوشاک به عصر موکول شود.

در نامه قاسم نوده فراهانی خطاب به دکتر زالی آمده است: در شرایط حساس فعلی تعیین محدودیت ساعت کار برای گروه‌های مختلف صنفی آن هم به این شیوه چندان کارشناسانه به نظر نمی‌رسد و نیازمند اتخاذ تصمیمات کارشناسانه بهتری است.

در صورت اجرایی شدن این محدودیت‌ها به نظر می‌رسد تاثیر چندانی به اهداف مورد نظر ستاد مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت در خصوص قطع زنجیره ویروس شیوع کرونا نخواهد بود و از طرف دیگر آسیب‌های بسیاری از منظر اقتصادی و کسب و کار برای اصناف به همراه خواهد داشت. به عنوان نمونه صنف پوشاک و رسته‌های وابسته به آن اساسا در شالوده فعالیتشان در ساعت بعد از چهار و پنج عصر است همچنین این سنت از گذشته در بین خانواده‌های ایرانی است که بعد از تعطیلی ادارات و سازمان‌ها برای خرید اقدام می‌کنند امروز متاسفانه باید اعتراف کرد این محدودیت بعد از ساعت شش عصر می‌تواند باقیمانده رمق بی‌جان این صنف را برای همیشه نابود کند لذا تاکید می‌شود عدم نگاه کارشناسی به این موضوع می‌تواند چالش‌های اقتصادی برای اصناف و شکل‌گیری اعتراضات صنفی را به همراه داشته باشد. زیرا که برخی از صنوف نزدیک به 9 ماه است که فعالیتی نداشتند و در موقعیت نابودی و ورشکستگی هستند. از سویی با هدف کمک به ادامه مسیر ستاد مبارزه با کرونا و همراهی و همکاری اصناف با طرح‌ها و برنامه‌های پیشگیری ویروس کرونا پیشنهاد می‌شود فعالیت بعضی از صنوف مانند پوشاک، قنادی و شیرینی‌فروشی، از ساعت 16 عصر الی 21 در نظر گرفته شود تا هم اهداف ستاد ملی مبارزه با کرونا تامین شود و هم از آسیب‌های بیشتر به صنوف جلوگیری شود.
25

لزوم تغییر آغاز فعالیت صنف پوشاک به ساعت 16 بوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر