کد خبر: 993191 A

سیدمحسن دهنوی مطرح کرد:

کارخانه سیمان به تولید‌کنندگان مسکن و سازندگان که سیمان تناژ پایین نیاز دارند به صورت مستقیم سیمان عرضه می‌کند.

سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان تهران در جمع خبرنگاران  با اشاره به وضعیت فعالیت این کارخانه گفت: این مجتمع به تنهایی 13 درصد سیمان کشور را تامین می‌کند و نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد البته در کنار مباحث تولیدی و کمک به ساخت و ساز در تهران و کل کشور، کارخانه سیمان تهران مسائل زیست محیطی نیز دارد.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با اعضای هیات مدیره سیمان تهران داشتیم درباره الزامات و اقدامات زیست محیطی که باید انجام شود، گفت‌وگو و صحبت شد. همچنین در بازدید از خطوط تولید درباره قیمت‌گذاری در بازار گفت‌وگو شد.

دهنوی افزود: متاسفانه در چند ماه گذشته قیمت سیمان نوساناتی داشته است و باعث شده سازندگان و دست‌اندرکاران پروژه‌های عمرانی آسیب ببینند و قرار شد مدیریت سیمان تهران کمک بکند و این کمک به این شکل باشد که شرکت به صورت مستقیم خرده‌فروشی و فروش سیمان با تن‌های پایین نیز داشته باشد.

وی ادامه داد: از مدیریت سیمان تهران تقاضا کردیم که با توجه به اینکه این کارخانه در جنوب تهران واقع شده است، به مسائل فرهنگی- اجتماعی منطقه نیز توجه ویژه‌ای بکند و این منطقه به عنوان یکی از مناطق محروم نیاز به زیرساخت‌های آموزشی و فرهنگی بیشتری دارد و قرار شد هیات مدیره و مدیرعامل کمک بیشتری بکنند.

دهنوی همچنین در پاسخ به سوالی به خبرنگار ایلنا پیرامون نقش عوامل فروش در افزایش قیمت سیمان گفت: قیمت سیمان در در کارخانه قیمت مصوب است. مشکلی که وجود دارد در سیستم توزیع و عرضه است که دلال‌ها سیمان را به قیمت مصوب از در کارخانه تهیه می‌کنند اما به قیمت بسیار بیشتری به دست مصرف‌کننده واقعی می‌رسد و قرار شد که کارخانه سیمان به تولید‌کنندگان مسکن و سازندگان که سیمان تناژ پایین نیاز دارند به صورت مستقیم سیمان عرضه کند و اگر کسی نیاز به سیمان دارد می‌تواند با کامیون به کارخانه سیمان تهران مراجعه کند و به صورت مستقیم سیمان مورد نیاز خود را با قیمت مصوب تهیه کند و همین مسئله باعث می‌شود تا انحصار از بین برود و قیمت در بازار تنظیم شود.

دهنوی سیستم توزیع سیمان باید اصلاح شود سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر