کد خبر: 982163 A

رویداد ریورس پیچ 3 s مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد با حضور مدیرعامل فولاد مبارکه و سایر مدیران و اساتید دانشگاه تهران در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا در ابتدای مراسم زارعی مدیر پارک علم و فناوری از عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه بابت نگاه وی به انتقال تکنولوژی صنعت تشکر کرد و گفت: تحول دیجیتال از سال 2012 دنیا را فرا گرفت. ما نیز برای رشد صنایع خود مجبور هستیم در این مسیر قدم برداریم.

وی دانشگاه تهران، معاونت ریاست جمهوری و شرکت فولاد مبارکه را سه حلقه توسعه دانست که در کنار هم قرار گرفته‌اند.

در ادامه مراسم مهندس عظیمیان مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به رونمایی طرح تحول دیجیتال فولاد مبارکه در پنج مردادماه سال جاری گفت: امروز اولین جلسه‌ای است که افرادی که می‌توانند ما را در این مسیر سخت کمک کنند پای کار بیایند تا بتوانیم به هدف خود یعنی فولاد مبارکه هوشمند تبدیل شویم.

عظیمیان تصریح کرد: فولاد مبارکه قصد دارد به نوآورترین شرکت در صنعت فولاد و سپس در کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه فولاد مبارکه باید یک کارخانه تمام هوشمند در صنعت کشور باشد گفت: از جوانان در شرکت‌های استارت آپی، بخش‌های علمی و دانشمندان تقاضا داریم در این راه سخت ما را کمک کنند. خوشبختانه فولاد مبارکه از لحاظ مالی و تجهیزات در سطحی است که می‌تواند این طرح را پشتیبانی نمایند.

وی در پایان از معاونت ریاست جمهوری، دانشگاه تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت ایریسا و ... به خاطر همکاری در این طرح جسورانه تقدیر و تشکر  کرد.

در ادامه مراسم رسول سرائیان مدیرعامل شرکت ایریسا ضمن تشکر از برگزار کنندگان این رویداد گفت: چالش موجود در صنعت فولاد و تحولات در عرصه بین المللی مانند نیازهای جدید، تنوع محصولات، هزینه‌ها و ... باعث ایجاد تحول دیجیتال در صنعت فولاد شد.

وی با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه تا سال 1404 باید به فولاد مبارکه هوشمند تبدیل شود گفت: با حمایت مهندس عظیمیان این برنامه توسط ایریسا طراحی و پنجم مردادماه رونمایی شد.

وی با بیان اینکه در این مسیر قطعا با  فرازو فرودهای بسیاری ماجه خواهیم شد گفت:  فولادمبارکه هم گام با تولید، فروش و صادرات خود باید تحول در آ‌ن شکل گیرد.

مدیرعامل شرکت ایریسا (فولاد فردا، هوشمند، سنگ تا رنگ) را یکی از شعارهای این طرح دانست.

وی از ثبت نام 400 نفر در این رویداد خبر داد.

وی در پایان چالش‌های پیش رو را شامل 1: تحلیل بهره‌وری خطوط تولیدی فولاد مبارکه با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی. 2:  کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حوزه siem برای شناسایی تهدیدات و حملات.  3: ایجاد پلتفرم امن و شفاف به منظور ارتقای امنیت و  شفافیت فرآیند خرید فولاد مبارکه با استفاده از فناوری‌های بلاک چین و محاسبه چندطرفه امن  4: اندازه‌گیری ضخامت نسوز پاتیل در حالت گرم 5: نمونه طراحی و ساخت دوقلوی دیجیتال در فولاد مبارکه و ... دانست.

چین دانشگاه تهران صنعت فولاد علم و فناوری فولاد مبارکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر