کد خبر: 949713 A

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در بازدید از ذوب آهن اصفهان نیروی انسانی این شرکت را یک سرمایه مهم برای صنعت فولاد کشور دانست و افزود: این مجتمع عظیم صنعتی برخلاف تصور برخی که آن را فاقد تکنولوژی های مدرن می‌دانند، در بسیاری قسمت‌های خود برخوردار از تکنولوژی بروز و مدرن است و نماد آن را می‌توان در کارگاه تولید ریل دید.

به گزارش ایلنا، مهدی طغیانی اظهار داشت: این کارگاه جهت تست ریل ، از تجهیزات مدرنی استفاده می کند و در نهایت کیفیت ریل تولید شده در این شرکت مطابق استانداردهای جهانی است و خوشبختانه این محصول در محورهای مختلف راه آهن کشور در حال استفاده است .

طغیانی در حاشیه بازدید از بخش های کوره بلند ، فولادسازی و کارگاه تولید ریل ذوب آهن اصفهان افزود: در این شرکت سرمایه گذاری خوبی برای تولید فولاد و محصولات مورد نیاز کشور از جمله ریل صورت گرفته است و این امر یک حرکت مهم در صنعت کشور محسوب می شود.

نوسان قیمت محصولات فولادی با عرضه مناسب حل می شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ، نوسان در قیمت محصولات فولادی را ناشی از عرضه نامناسب برخی شرکت های کوچک و خصوصی دانست و گفت : بورس کالا که در همه جای دنیا تثبیت شده است ، عملکرد  منصفانه ای در تنظیم عرضه و تقاضای بازار دارد . مشکل فعلی بورس کالا در خصوص صنعت فولاد این است که شرکت های بزرگ مانند ذوب آهن و فولاد مبارکه محصولات خود را در بورس کالا عرضه می کنند اما شرکت های کوچک و خصوصی با عدم عرضه باعث افزایش قیمت در بورس کالا می شوند . در واقع این عدم عرضه موجب تشنگی برای محصولات فولادی در بازار می شود و این دستاویزی برای انتقاد از کل بورس کالا شده است.

وی بر ضرورت نظارت بیشتر وزارت صمت بر عرضه محصولات واحدهای فولادی تاکید کرد و افزود :  کمیسیون اقتصادی مجلس ، تقویت بورس کالا و حل مشکل عرضه را مد نظر دارد و شرکت های خصوصی باید موظف به عرضه در بورس کالا شوند . هم اکنون در کشور کمبود محصولات فولادی نداریم اما تا وقتی عرضه کافی نیست شاهد نوسان وافزایش قیمت خواهیم بود.

در زنجیره صنایع معدنی ، هر بخش باید در حیطه خود توسعه پیدا کند                     

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ، اظهار داشت: متاسفانه شاهد ورود معادن به فولادسازی هستیم در حالیکه در زنجیره صنایع معدنی هر بخش باید در حیطه خود توسعه پیدا کند .  

وی افزود : نمایندگان استان اصفهان با تمام وجود تلاش می کنند که مشکل فولادسازان کشور از جمله ذوب آهن اصفهان که نگین این صنعت است ، حل شود و شاهد پویایی و توسعه بیش از پیش این شرکت باشیم.

اصفهان ذوب آهن صنعت فولاد کمیسیون اقتصادی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر