کد خبر: 946965 A

واحد توسعه بازار شرکت لوله سازی ماهشهر سدید؛

شرکت شبکه خطوط لوله نفت و گاز چین (PipeChina) در بیانیه ای اعلام کرد: کار ساخت بخش جنوبی خط لوله گاز طبیعی چین-روسیه شرقی(China-Russia East) که در ادامه خط لوله روسی قدرت سیبری(Power of Siberia) قرار دارد، آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، این بخش از خط لوله از Yongqing در استان شمالی هبی چین آغاز می‌شود و در شانگهای در شرق چین خاتمه می یابد. کل مجموعه  خط لوله  چین و روسیه شرقی یک خط لوله 5111 کیلومتری است که گاز طبیعی را از منطقه سیبری در روسیه به چین منتقل می‌کند.

بر اساس این بیانیه پیش بینی می شود: در زمان بهره برداری از این خط لوله در سال 2025،  قسمت جنوبی این خط لوله 18.9 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به منطقه دلتا رودخانه یانگ تسه منتقل کند.

با انتقال دارایی‌های شرکت PetroChina به شرکت تازه تاسیس PipeChina ، این شرکت مسئولیت سرمایه گذاری، ساخت، و مدیریت خط لوله Yongqing به Shanghai  را عهده دار خواهد بود.

از ماه دسامبر ناحیه شمال شرقی چین،  مصرف گاز روسیه را از طریق بخش شمالی خط لوله چین-روسیه شرقی آغاز کرده است.

بخش میانی خط لوله شرقی چین-روسیه به Changling در استان Jilin و Yongqing متصل خواهد شد و به منظور تکمیل آن تا پایان سال 2020 برنامه ریزی شده است.

گازپروم روسیه در حال مذاکره برای افزایش حجم گاز صادراتی به چین از 6 میلیارد متر مکعب  (bcm) در سال  به 44 bcm از طریق خط لوله قدرت سیبری است.

در ماه می ، گازپروم مطالعه امکان سنجی برای پروژه خط لوله Power Siberia-2 را  شروع کرد این خط لوله حداکثر 50  میلیارد متر مکعب گاز را  در سال از طریق مغولستان را به چین منتقل می کند.

منبع: رویترز

ترجمه و تدوین: واحد توسعه بازار شرکت لوله سازی ماهشهر سدید

چین روسیه نفت و گاز ماهشهر گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر