کد خبر: 939040 A

نماینده مردم شریف تبریز گفت:

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از خطوط تولید شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: امروز واقعا برای من روز خاطره انگیز و ماندگاری بود که توانستم از شرکت بزرگ فولادمبارکه و فرایند تولید ذوب تا ورق آن بازدید کنم.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی عنوان کرد: ورق هایی که در این شرکت در حال تولید شدن است در واقع چرخ صنعت کشورمان را به گردش در آورده و خودکفایی در این عرصه که از صنایع پایه و مادر به شمار می رود در این شرکت حاصل می شود. اهمیت فولاد مبارکه در این است که در هرکجای این مرز و بوم صنعتی وجود دارد که نیاز به ورق دارد به نوعی با این شرکت مرتبط است.

وی با بیان اینکه اگر شرکت فولاد مبارکه وجود نداشت در این شرایط سخت تحریمی محتاج کشورهای بیگانه می شدیم، گفت: خوشبختانه با طرح های توسعه ای که این شرکت دارد تولید انواع ورق های دیگر نیز محقق می شود و نیاز صنایع پایین دستی به خوبی تامین خواهد شد. در حوزه انتخابیه بنده که شهر تبریز است بسیاری از صنایع از جمله تولیدکنندگان لوازم خانگی و به نوعی همه صنایع از محصولات این شرکت استفاده میکنند.

وی اظهار کرد: من به سهم خود از مدیریت و کارکنان این شرکت تشکر می کنم؛ بویژه به خاطر راه اندازی طرح توسعه ای که در دستور کار دارند و در واقع عمل به فرمایش مقام معظم رهبری و هدف شعار جهش تولید است و از همه این عزیزان تقاضا دارم که نگذارند وقفه ای در راه اندازی نوردگرم۲ ایجاد شود.

این نماینده مجلس گفت: باید در نظر داشته باشیم فولاد مبارکه نماد استقلال و توسعه صنعتی کشور است.این شرکت در ابتدا برنامه تولید در حدود ۲.۵ میلیون تن را داشته و اکنون این عدد به ۷.۵ میلیون رسیده است. این شرکت ان شاءالله در عمل به شعار راهبردی جهش تولید موفق  و الگویی برای سایر صنایع کشور خواهد بود.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی افزود: این قبیل بازدیدهای میدانی ما از صنایع تصویر ذهنی ما را در تصمیم گیری های مجلس و نشست ها و کمسیون ها روشن می کند. ما در مجلس از طرح های توسعه فولادمبارکه حمایت خواهیم کرد و شما هم حتما، این پشتیبانی مجلس را می بینید. به هر حال هر نوع قانون و مصوبه ای که به این صنایع کمک می کند را در مجلس باید در اولویت قرار دهیم و باید در نشست ها با مدیران ارشد وزارت صمت اهمیت و اولویت دادن به این صنایع را یادآور بشویم مخصوصا مسئله تامین مواد اولیه این صنایع از جانب وزارت صمت باید مورد عنایت ویژه قرار گیرد چرا که هم نسبت به تامین نیازهای داخلی اقدام خواهد شد و هم ارزآوری خوبی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

 

ایران شرکت فولاد صنعت مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر