کد خبر: 937107 A

با توافق سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان و شرکت فولادمبارکه انجام شد؛

طی مراسمی با حضور ایرج موفق و حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه آغاز بکار نمادین اجرای پهنه های اکتشافی در راستای تامین مواد اولیه صورت گرفت.

به گزارش ایلنا، حمیدرضاعظیمیان عنوان کرد: متاسفانه با وارد شدن بخش معدن به فولاد اختلالاتی در زنجیره تکمیل مواد معدنی فولادسازها به وجود آمد که همین ایجاد خلل در تامین مواد اولیه فولادسازها شامل کنسانتره و سنگ آهن موجب شد تا فولادسازها در پی رفع نیاز خود باشند، لذا به سمت تامین مواد اولیه در بخش معدن رفتیم و در این ارتباط از اداره صمت استان اصفهان کمک خواستیم که خوشبختانه امروز ۷ منطقه را به مساحت ۱۴۰ کیلومتر مربع در اختیار ما گذاشتند که در مهلت قانونی نسبت به اکتشاف اولیه اقدام کنیم. حتما اگر در این مناطق، نشانه های امیدبخش و خوبی پیدا شد، برای ادامه مسیر مصمم تر میشویم تا به بهره‌برداری کامل برسانیم.

وی ادامه داد: اتفاق خوب دیگری هم که امروز در سازمان صمت استان با حضور دکتر موفق رقم خورد ، توافق ساخت کارخانه کنسانتره در شمال اصفهان است تا سنگ آهنی که فولادمبارکه استخراج می‌کند با ارزش افزوده بیشتری در استان مصرف گردد.  این اتفاق برای معادن کوچک تاثیرگذار است چراکه از ظرفیت کنسانتره سازی استفاده می کنند و با تبدیل سنگ به کنسانتره ارزش افزوده بیشتری برای معادن کوچک بخش خصوصی بدست می‌آید.

اصفهان بخش خصوصی سازمان صنعت معدن و تجارت استان فولاد مبارکه معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر