کد خبر: 934053 A

با حضور سرپرست وزارت صمت؛

مراسم تبادل تفاهم نامه مشارکت و سرمایه گذاری احداث خط دوم ریلی سنگان - تربت حیدریه - جندق - بافق با حضور سرپرست وزارت صمت، وزیر راه و شهرسازی، رییس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل گروه فولادمبارکه برگزار شد.

به گزارش  ایلنا، وزیر راه و شهرسازی در این آیین اظهار کرد: این خط راه آهن با سرمایه گذاری ۷۰ درصدی سرمایه گذاران از جمله فولاد مبارکه و ۳۰ درصدی دولت انجام میشود و ظرفیت ریلی ما در منطقه از ۷.۵ ملیون تن به ۲۰ میلیون تن با تکمیل این خط آهن افزایش می یابد.

خداداد غریب پور در آیین امضای تفاهم نامه مشارکت در سرمایه گذاری خط دوم حمل و نقل ریلی سنگان- بافق گفت: در منطقه سنگان ۲۰ میلیون تن محصول تولیدی خواهیم داشت که عمدتا به مرکز و جنوب کشور(فولادمبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب و...) منتقل خواهد شد

وی افزود: خط ریلی سنگان -بافق به طول ۸۰۰ کیلومتر،از پروژه های بزرگ و سرآمد کشور است، در حال حاضر ۸۰ درصد حمل و نقل ریلی کشور  در اختیار معدن و صنایع معدنی است.

غریب پور با بیان اینکه فولاد مبارکه در احداث پروژه فوق به عنوان راهبر عمل خواهد کرد، افزود: ۴۰ درصد حمل و نقل ریلی کشور در منطقه سنگان  انجام خواهد شد. برنامه احداث جاده تربت - سنگان به طول ۱۵۱ کیلومتر و همچنین لامرد به پارسیان به طول ۴۰ کیلومتر از پروژه های مشترک معدن و صنایع معدنی و وزارت راه و شهرسازی است. در بخش زیربناها نیاز به ۹ میلیارد یورو سرمایه گذاری است که به همت بخش خصوصی شکل گرفته و این رویه حاکی از مشارکت شرکت ها و دولت است

وی با بیان اینکه ایمیدرو، زمینه ساز توسعه با مشارکت بخش خصوصی است، گفت: ایمیدرو با هدف تامین مالی طرح های توسعه معدن وصنایع معدنی، برنامه افزایش سرمایه شرکت ها از محل سود انباشته را کلید زده است.

بخش خصوصی سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر