کد خبر: 932330 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران مطرح کرد:

باید نقدینگی را به سمت تولید ببریم تا هر روز شاهد تلاطم در اقتصاد نباشیم و یک روز نگران بازار مسکن و یک روز نگران بازار طلا نشویم

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهندس صابر پرنیان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران امروز در رویداد استارت‌آپی با محوریت بهینه‌سازی مصرف انرژی در صنعت گفت: باید در کنار توجه به مسائل سخت افزاری در حوزه صنعت به مسائل نرم‌آفزاری توجه شود تا تولید ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: استارت‌آپ هر چند یک رویداد حول تکنولوژی است اما رشد و توسعه همه بخش‌ها را در بر می‌گیرد و باید به آن توجه کرد. 

پرنیان با اشاره به نقدینگی و مشکلاتی که افزایش نقدینگی برای کشور ایجاد کرده گفت: تا زمانی که در کشور روح ناآرام و شیطانی نقدینگی وجود دارد و نتواسته‌ایم آن را کنترل کنیم وضعیت به همین گونه است. ما باید نقدینگی را به سمت تولید ببریم تا هر روز شاهد تلاطم در اقتصاد نباشیم و یک روز نگران بازار مسکن و یک روز نگران بازار طلا نشویم و هر روز مضطرب نباشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید گفت: همه زمینه‌ها برای جهش تولید فراهم است و هر چند تحریم امروز اقتصاد و معیشت ما را در برگرفته و واحدهای تولیدی برای توسعه دچار مشکل هستند اما اگر بتوانیم عنصر خوانش را صرف کنیم و موانعی هچون بروکرراسی اداری را حل کنیم می‌توانیم به رشد خوبی برسیم.

وی با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری در بخش استارت‌آپ‌ها گفت:‌ سرمایه‌گذاری و رونق تولید فقط کارخانه درست کردن نیست و ساختن کارخانه‌ها به تنهایی نشانه توسعه و رشد صنعت نیست.

وی ادامه داد: امروز بسیاری از کالاها واردایت بود در داخل تولید می‌شود و به نوعی ما شاهد مهارجرت از واردکنندگان به تولیدکنندگان هستیم  در راستای کمک به تولید سال قبل در شهرک‌های صنعتی کشور 1850 زمین وگذار شد تا در آ‌نجا کارگاه ایجاد شود و حدود 4500 شرکت دانش بنیان ثبت شده در کشور در حال فعالیت هستند. در برخی تولیدات همچون آسانسور ما بیش از کاملا نیاز به واردات داشتیم اما امروز 95 درصد مصرف داخل از تولیدات داخلی و 5 درصد وارداتی است.

وی ادامه داد: امیدوارم با تلفیق نسل چهارم با نسل هوشمند چهارم شاهد رشد بیشتری در حوزه صنعت و تولید باشیم زیرا امروز دیگر اصلا نمی‌توان تصور کرد که دانشگاه و صنعت باهم ارتباط نداشته باشند امروز یک مدیر واحد صنعتی نمی‌تواند بگوید همه چیزها را می‌داند و به قول معروف همه‌چیزدان است بلکه باید برای هر بخش از نیروی متخصص استفاده کند.

پرنیان با اشاره به اینکه باید قیمت نهایی کالا را پایین بیاوریم گفت: ایران تحریم پذیر نیست زیرا به لحاظ بافت و شاخص‌های اقتصادی و تولیدی کشور و نیروی جوانان خلاق ما می‌توانیم از همه مشکلات رد شویم.

رویداد استارت‌آپی با محوریت بهینه‌سازی مصرف انرژی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر