کد خبر: 917567 A

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت هایی که در نمایشگاه عفاف و حجاب شرکت کرده اند پس از تایید به عنوان شرکت های خلاق، می توانند از تسهیلات تا سقف 400 میلیون تومان ویژه شرکت های آسیب دیده از بحران کرونا که توسط صندوق نوآوری و شکوفایی اعطا می شود، بهره مند شوند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی نمایشگاه عفاف و حجاب؛ وی افزود: برندهای شرکت کننده در نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب  برای ثبت نام در سامانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معرفی می شوند تا پس از عضویت، از حمایت ها و خدمات متنوع برنامه بهره مند شوند.

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: حوزه مد و لباس از جمله حوزه های مرتبط با فعالیت دبیرخانه برنامه توسعه زیر ساخت شرکت های خلاق است. از این رو ایجاد نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب مورد اقبال و همراهی این دبیرخانه قرار گرفت.

وی خاطر نشان ساخت: معاونت علمی تاکنون خدمات متنوعی را برای توسعه کسب و کارهای خلاق ارائه کرده است و به مرور بر تنوع و میزان خدمات و حمایت ها افزوده خواهد شد.

وی یادآور شد: شرکت های خلاق می توانند از خدمات و حمایت های خلاق از جمله تسهیلات نظام وظیفه عمومی، استقرار در اماکن مسکونی شهر تهران، انواع دوره های آموزشی و مشاوره رایگان، استقرار در فضاهای کار اشتراکی، تسهیلات مالی، خدمات بیمه تکمیلی، انواع تسهیلات و خدمات صادراتی، خدمات تحقیقات بازار، خدمات توسعه بازار و بازاریابی و ... استفاده کنند.

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات بوجود آمده ناشی از شیوع ویروس کوید 19، گفت: بخش هایی از دوره های آموزشی و نشست های تخصصی به صورت مجازی ارائه می شود. همچنین کسب و کارهای خلاق که در این دوره فعالیت ویژه داشته اند، شناسایی و معرفی شده اند.

وی افزود: با همکاری صندوق پژوهش و فناوری سپهر، در برخی از شرکت های خلاق فعال در این بحران، سرمایه گذاری می شود. و با مساعدت صندوق نوآوری و شکوفایی، به شرکت های خلاقی که در این بحران آسیب دیده اند، تا سقف 400 میلیون تومان تسهیلات اعطا می شود.

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: در پی تصویب قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تایید صلاحیت بیش از 5000 شرکت دانش بنیان و حمایت از آنان، به منظور حمایت از کسب و کارهای فعال در صنایع فرهنگی نیز، برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق نیز از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شد.

وی خاطر نشان ساخت: شرکت های فعال واجد صلاحیت در حوزه های مد و لباس، معماری، اسباب بازی و سرگرمی، نوشت افزار، پویا نمایی، صنایع دستی و گردشگری، طراحی، هنرهای تجسمی و نمایشی به عنوان شرکت خلاق پذیرفته می شوند.

وی گفت: این شرکت ها یا از سوی مبادی منتخب (شتابدهنده ها، صندوق ها و سرمایه گزاران منتخب) و یا مراجعه مستقیم به سامانه دبیرخانه و ثبت نام در آن به نشانی http://ircreative.isti.ir/ و ارزیابی توسط ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز شناسایی می شوند.

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یادآور شد: اساساً قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان، ابلاغ برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق و حمایت از ایجاد شتابدهنده ها، کارخانه های نوآوری، مراکز نوآوری و ... به منظور حمایت از ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوین است و معاونت علمی و فناوری علاوه بر خدمات و حمایت های وسیع از این کسب و کارها، برنامه های متنوع و وسیع ترویجی شامل برنامه های مختلف در رسانه ملی، برگزاری جشنواره ها، حمایت از رویدادهای مختلف ترویجی را نیز داشته و دارد.  

وی افزود: بر حسب گزارش دریافتی از مدیریت نمایشگاه، تاکنون نمایشگاه مورد اقبال عموم بوده است، اما ضروری است با اطلاع رسانی وسیع تر، نظر مخاطبان برای بازدید جلب شود.

وی گفت: هر چند بحران کرونا مشکلات زیادی را به همراه داشته، اما موجب کسب تجربه های جدید شد. اجبار عمومی برای رعایت شرایط قرنطینه موجب شد، تا استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه کسب و کارها تا حد زیادی رواج یابد. در صورت رواج این شیوه برگزاری نمایشگاه، استفاده عموم از آن بسیار وسیع و هزینه های برگزاری بسیار اندک خواهد بود.

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان ساخت: با توسعه سامانه این نمایشگاه، ضروری است خدمات متنوع و قابل قبول آن توسعه یابد تا هم تولید کنندگان، عرضه کنندگان و هم مصرف کنندگان به راحتی به آن دست یابند و از آن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: تاکیدات مستمر مقام معظم رهبری در توسعه اقتصاد دانش بنیان و نیز توجه ویژه به توسعه فرهنگی، همواره مدنظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و توفیقات حاصل شده تاکنون و همراهی دستگاه های مختلف اجرائی کشور در حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق مرهون توجه ایشان است.

وی گفت: ترویج فعالیت شرکت های خلاق و دانش بنیان به منظور آشنایی مدیران کشور و عموم جامعه با آنان و نیز پیگیری رفع موانع توسعه این کسب و کارها، از جمله اقدامات بوده است.

مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزد: نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب با توجه به نوپا بودن آن، بسیار خوب است اما ضروری است، بخش های دیگری از جمله بخش طراحان و طراحی، بخش های لوازم شخصی دیگر مانند کفش، کیف و ...، بخش لباس و لوازم شخصی آقایان و بخش نذر فرهنگی نیز به آن افزوده شود.

وی خاطر نشان ساخت: ان­شاءالله به زودی ویروس کرونا در ایران و جهان ریشه کن شود، اما در هر حال تداوم فعالیت این سامانه مشروط به توسعه آن بسیار مفید خواهد بود.

وی در انتها یادآور شد: دبیرخانه برنامه خلاق آمادگی دارد علاوه بر پذیرش تولیدکنندگان و طراحان واجد صلاحیت عضو این نمایشگاه به عنوان شرکت خلاق، ساختار حقوقی مالک سامانه را نیز در مسیر تکمیل و توسعه همراهی می کند.

صنایع دستی و گردشگری کفش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هنرهای تجسمی عفاف و حجاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر