کد خبر: 867345 A

برای اولین بار در کشور صورت گرفت؛

ممیزی انطباق کیفی تختال‌های تولید شده در فولاد هرمزگان بر اساس مدل CI-Marking و استاندارد ملی تختال صورت گرفت.

به گزارش ایلنا،‌ ممیزی مدلCI-Marking در روزهای شنبه و یکشنبه 12 و 13 بهمن 98 توسط سر ممیز موسسه اسپانیایی ICDQ و تیم همراه از سازمان ملی استاندارد کشور، انجمن تولید کنندگان فولاد، دانشگاه صنعتی اصفهان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان ، در شرکت فولاد هرمزگان انجام گرفت .

علیرضا کاظمی، معاون تکنولوژی  و توسعه شرکت فولاد هرمزگان در تشریح این مدل ممیزی  گفت: در ادامه پروژه طراحی و استقرار مدل ارزیابی انطباق کیفی CI-Marking در صنایع کشورو پس از انجام این ارزیابی برای فرایند تولید شمش در ذوب آهن اصفهان، ممیزی این مدل ارزیابی که یک مدل انطباق بومی و ایرانی است و به همت متخصصان و صاحب نظران حوزه استاندارد و کیفیت در صنایع فولاد کشور مانند شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد خوزستان و سایر صنایع فولادی و پژوهشکده فولاد ایران، سازمان ملی استاندارد و انجمن تولید کنندگان فولاد و با الگو برداری از مدل CE-Marking تدوین شده است. برای فرایند تولید تختال در شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی دیگر از پایلوت های منتخب و برای اولین بار در کشور انجام پذیرفت .

وی تفاوت عمده مدل CI-Marking با مدل CE-Marking را محدوده و دامنه کاربرد آن عنوان کرد و افزود: محدوده مدل CE-Marking در صنعت فولاد، فولاد های نورد شده برای کاربردهای ساختمانی است در حالیکه محدوده کاربرد CI-Marking وسیع تر بوده و محصولات نیمه تمام نظیر شمشه، شمشال، تختال و محصولات پوشش دار نظیر ورق های گالوانیزه و قلع اندود را نیز در بر می گیرد.

معاون تکنولوژی  و توسعه شرکت فولاد هرمزگان ضمن یاداوری این که در سال جاری و برای اولین بار در جهان، استانداردهای ملی شمش و تختال هم تدوین و به تصویب سازمان ملی استاندارد رسیده است گفت: تدوین این استانداردها نقش به سزایی در تکمیل مدل ارزیابی CI-Marking داشته است .

وی در ادامه گفت: شرکت فولاد هرمزگان بر اساس مسئولیت اجتماعی خود در پیاده سازی این مدل به صورت پایلوت پیشقدم بوده و برای اولین بار به صورت داوطلبانه از این مدل برای تختال های تولیدی خود بر اساس استاندارد ملی ایران استفاده کرده و الزامات مدل ارزیابی انطباق کیفی CI را براورده ساخته است .

 

 

 

استاندارد ایران جهان فولاد هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر