کد خبر: 859163 A

مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد:

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه بومی‌سازی قطعات حرف نویی برای فولاد مبارکه نیست، افزود: باید مبارکه به جایگاه بالاتری قرار بگیرد و از مرحله قطعه‌سازی به مرحله فرایندسازی یا ماشین‌سازی ارتقاء پیدا کند.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با بیان اینکه الزام بومی‌سازی به خاطر اراده فولادسازان برای ادامه تولید و بقاء گفت: تحریم‌های پیاپی این الزام را قوت می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت‌های بومی‌سازی فولاد مبارکه گفت: 3880 قطعه به کمک سازندگان بومی‌سازی شده است. این تعداد در 20 سال گذشته باعث صرفه‌جویی 5600 میلیارد تومان شده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: سازمان مربوط به بومی‌سازی سالهاست که در شرکت فولاد مبارکه طراحی و فعال شده است. در حال حاضر در سال جاری در نظر داریم رویکرد را تغییر داده و بعد از 30 سال با تولید ورق حرف جدیدی داشته باشیم.

عظیمیان با بیان اینکه بومی‌سازی قطعات حرف نویی برای فولاد مبارکه نیست، افزود: باید مبارکه به جایگاه بالاتری قرار بگیرد و از مرحله قطعه‌سازی به مرحله فرایندسازی یا ماشین‌سازی ارتقاء پیدا کند.

وی ادامه داد: برای ماشین‌سازی باید قطعات فراوانی کنار هم قرار بگیرند و با کمک چند تخصص، خروجی ایجاد شود که این کار بسیار سخت و ویژه است. با جمع کردن چند تخصص کنار هم ماشین‌آلات ساخته می‌شود که بسیار فراتر از ساخت قطعات است. این کار ویژه و سختی است که ما را در مرحله بهتری قرار می‌دهد. ما سازمان را برای این رویکرد مجدد بازیابی کردیم و نقشه راه 5 تا 7 ساله برای بومی‌سازی A تا Z مراحل تولید تولید کردیم که جای ویژه برای پژوهشگران، شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های علمی فناوری، استارتاپها و همه کسانی که دل در گرو بومی‌سازی دارند، در نظر گرفته‌ایم.

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فولاد ایران گفت: اقدام خوبی از سوی انجمن فولاد از سال گذشته شروع شده است اما به آنها توصیه می‌کنیم نگذارند انحرافی در آن ایجاد شود. آفت این جشنواره‌ها کم‌اثر و بی‌بهره بودن آنهاست. انجمن فولاد باید عملکردی از قراردادهایی که در این نمایشگاه منجر به نتیجه می‌شود را ارائه دهد تا سال دیگر این نمایشگاه پربارتر شود.

عظیمیان اظهار کرد: تیم بزرگی از کارشناسان فولاد مبارکه در این نمایشگاه حضور داشته و قرار است هر یک به طور مجزا با شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهیان و غیره مذاکره کرده و تولید آنها را ارزیابی کنند تا بتوان از آنها در جهت دستیابی به اهداف استفاده کرد.

وی افزود: ارزیابی میزان موفقیت این سمینار هفته آینده در مبارکه انجام خواهد شد.

عظیمیان در پایان افزود: دست همکاری به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری دراز می‌کنیم تا با همکاری آنها به یک تکنولوژ تبدیل شویم.

شرکت فولاد فناوری فولاد مبارکه قطعه سازی دومین جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر