کد خبر: 851394 A

مدیرعامل شرکت فولاد جاوید بناب در گفت‎وگو با ایلنا؛

مدیرعامل شرکت فولاد جاوید بناب گفت: برخی قوانین تصویب شده از سوی نمایندگان دست و پا گیر است و ادامه آن‎ها به تعطیلی کارخانجات منجر خواهد شد.

الله قلی یاری بناب در گفت‎وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ با بیان اینکه شرکت‎های تولیدی باید روی پای خود بایستند و کسی آن‌ها را کمک نمی‌کند، گفت:‌ واحدهای تولیدی با هزار مشکل مشتری خارجی جذب می‌کنند؛ اما برای گرفتن پول خود دچار مشکل می شوند، باید توجه کرد که اگر صادرات نباشد واحدهای تولیدی محکوم به تعطیلی هستند.

وی ادامه داد:‌ برای صدور مجوزهای لازم از طرف گمرک و وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت با مشکل مواجه هستیم و مشتریان بعد از اطلاع از این موضوع تمایلشان را به همکاری با شرکت های ایرانی از دست می‎دهند.

وی با انتقاد از وضعیت موجود در گمرک گفت:‌ مرزها بدون اطلاع قبلی باز و بسته می‌شوند، عدم وجود محل دپوی اجناس، افزایش تردد و ایجاد هرج و مرجی از مشکلات دیگر مرزها است که موجب می‌شود بار برای چند روز در آنجا بماند؛ این امر باعث افزایش هزینه حمل‌ونقل می‌شود. ادامه این مسائل موجب می‎شود تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان در رقابت با کشورهای خارجی مثل ترکیه و چین باز بمانند.

 وی با انتقاد از بخشنامه‌های دست و پا گیر نمایندگان به بانک‎ها گفت:‌ درحال حاضر واحد تولیدی ما با حداقل تولید و ظرفیت 25 درصدی در حال فعالیت است و برای همین میزان نیز حدود 20 میلیارد تومان سرمایه در گردش مورد نیاز است، درحالی که بانک‌ها حدود 3 تا 4 میلیارد تومان سرمایه در گردش به ما اختصاص می‎دهند و وقتی اعتراض می‎کنیم، می‎گویند که ابتدا صادرات را انجام دهید بعد صورت‎های مالیتان را به ما ارئه دهید تا میزان مورد تقاضا را برای شما اختصاص دهیم، درصورتی که باید ابتدا سرمایه در گردش وجود داشته باشد تا بتوان صادرات انجام داد. به این مشکلات وسیله تضمین، مدت زمانی که طول می‎کشد تا وام اخذ شود را اضافه کنید.

پول سرمایه شرکت فولاد مشکلات معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر