کد خبر: 849250 A

در آیین تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان اصفهان با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، ذوب آهن اصفهان به عنوان صادر کننده ممتاز استانی مورد تجلیل قرار گرفت و لوح و تندیس ویژه به مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اهدا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، این آیین با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه ، استاندار اصفهان ، جمعی از مسئولین بخش های دولتی و خصوصی و همچنین فعالان عرصه صادرات 28 آذرماه در اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.

در حاشیه آیین مذکور مهندس یزدی زاده در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک کسب این موفقیت به کلیه کارکنان تلاشگر ذوب آهنی ، عوامل انتخاب این شرکت به عنوان صادر کننده ممتاز استانی را بدین شرح بیان نمود : تداوم رشد صادرات این شرکت در طی سالهای اخیر ، افزایش تعداد بازارهای هدف صادراتی ، توجه خاص به صادرات محصولات به کشورهای آفریقایی ، آسیای جنوب شرقی و کشورهای اروپایی ، صادرات محصولات فولادی با ارزش افزوده بالاتر ، تنوع در روشهای پرداخت ، حفظ کیفیت برتر محصولات ، همکاری نزدیک با مؤسسات مالی و اعتباری نظیر صندوق ضمانت صادرات ایران ، ثبت جهانی برند و لوگوی ذوب آهن اصفهان ESCO ، ZOBESCO حضور موفق و پررنگ در همایشها و سمینارهای تخصصی بین المللی و ایراد سخنرانی ، استفاده بهینه از قوانین مرتبط بر واردات و صادرات کالا به ویژه در ارتباط با استرداد حقوق ورودی و رفع تعهد از پروانه های کالاهای وارداتی از محل صادرات .

مهندس یزدی زاده با اشاره به رشد تولید محصولات ساختمانی در کشور گفت : ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین تولید کننده این محصولات ، دو هدف عمده را مد نظر دارد که شامل تولید محصولات صنعتی جدید و توسعه صادرات می باشد که  تمامی تلاشگران ذوب آهن در دستیابی به این دو هدف ، نقش آفرین هستند .

وی در خصوص موانع توسعه صادرات گفت : در این خصوص با چالش های بیرونی و داخلی مواجه هستیم که عمده موانع بیرونی مربوط به تحریم های ظالمانه غرب است .   موانع داخلی هم مربوط به تعدد بخش نامه های دولتی است که وزیر صنعت ، معدن و تجارت در خصوص رفع این موانع برنامه های سازنده ای را اعلام نمود و با شکل گیری کارگروه های مربوطه ، به زودی شاهد رفع این موانع و توسعه صادرات خواهیم بود . 

مدیرعامل ذوب آهن با اشاره به اینکه مجموعه مشکلات از جمله تحریم ، موجب سختی صادرات در سال جاری شده است ، گفت : با اقدامات و تلاش های صورت گرفته ، امسال نیز ، صادرات خوبی خواهیم داشت و خبرهای خوبی در این زمینه به زودی منتشر می شود .

این شرکت تاکنون هفت بار در سالهای 1380- 1385- 1388- 1391- 1392- 1395-1397صادرکننده نمونه ملی کشور و در سال 1393 صادرکننده ممتاز کشور شده بود.

استان اصفهان اصفهان ذوب آهن وزیر صنعت معدن و تجارت صادر کننده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر