کد خبر: 841934 A

اولین عاملی که رشد قیمت محصولات خانواده پراید را رقم زد، انتشار خبر توقف تولید این خودرو بود.

به گزارش ایلنا، پس از یک دوره برقراری آرامش نسبی در بازار و کنترل و کاهش قیمت خودروهای تولید داخل، عوامل گوناگونی منجر به برهم خوردن این آرامش و نوسان قیمت‌ها شد. یکی از خودروهایی که پس از برهم خوردن ثبات و آرامش نسبی بازار، افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرد، محصولات خانواده پراید بود.

اولین عاملی که رشد قیمت محصولات خانواده پراید را رقم زد، انتشار خبر توقف تولید این خودرو بود. با اعلام توقف تولید پراید، قیمت این محصول در بازار آزاد جهش و افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. پس از آن، آغاز سهمیه‌ای شدن و افزایش قیمت بنزین دومین عاملی بود که باعث افزایش قیمت خودروهای تولید داخل در بازار شد. در این بین خودروهای دوگانه سوز و کم مصرف رشد قیمت قابل ملاحظه‌تری را در پیش گرفتند که محصولات خانواده پراید نیز شامل این رشد قیمت می‌شد. علاوه بر موارد فوق، تقاضای بالا برای محصولات خانواده پراید در کشور و کاهش عرضه این محصول نیز در افزایش قیمت بی تاثیر نبوده است.  

گروه خودروسازی سایپا از روز گذشته (دوشنبه 11 آذرماه) به منظور برطرف ساختن نیاز مشتریان و افزایش عرضه پراید و کنترل قیمت این محصول در بازار اقدام به اجرای طرح فروش فوری این محصول کرده است. در این طرح، سایپا 131 به قیمت 375.000.000 ریال عرضه می‌شود که 40.000.000 ریال از آن در قالب تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله دریافت خواهد شد.

همانند طرح های اجرا شده قبلی، در این طرح فروش نیز محدودیت ثبت‌نام برای افراد کمتر از 18 سال وجود دارد. عدم امکان ثبت نام بیش از یک خودرو برای هر کد ملی و عدم فروش خودرو به کدهای ملی که در 18ماه گذشته نسبت به خرید یا ثبت‌نام یکی از محصولات سایپا اقدام کرده‌اند از جمله دیگر محدودیت‌های این طرح فروش است.

لازم به ذکر است که در این شرایط فروش کدپستی ثبت نام‌کننده و کد نمایندگی انتخابی باید در یک استان باشند و با توجه به تسهیلات یک ساله در نظر گرفته شده برای این طرح، خودرو تا یک سال در رهن گروه خودروسازی سایپا باقی می‌ماند و امکان تسویه پیش از موعد و فک رهن به هیچ عنوان میسر نخواهد بود.

مرحله دوم این طرح از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 13 آذرماه آغاز خواهد شد. تحویل خودروهای ثبت‌نامی در این طرح 30 روز پس از پذیرش خواهد بود.

 

افزایش قیمت بنزین خانواده خودرو رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر