کد خبر: 841009 A

غریب‌‌پور مطرح کرد:

مدیرعامل ایمیدرو در غرفه فولاد مبارکه در نمایشگاه ایران متافو در پاسخ به نگاه معاونت صنعت، معدن و تجارت به توسعه فولاد مبارکه اظهار داشت: نگاه ما به شرکت فولاد مبارکه همسو با توسعه است.بر این اعتقاد هستیم که هم طرح نورد گرم2 فولاد مبارکه باید اجرا شود و هم اینکه فولاد مبارکه طرح های توسعه فولاد هرمزگان و فولاد چابهار را نیز در دستور کار خود قراردهد. فولادمبارکه از واحدهای بزرگی است که دانش فنی زیادی را در مجموعه مهندسی خود جای داده و همین عامل باعث شده تا فولادمبارکه نقش تکنولوژیکی هم ایفا نماید.

به گزارش ایلنا، غریب‌‌پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: علاوه بر آن ما پیگیر هستیم، فولادمبارکه به معدن وصل شود یعنی فولادمبارکه واحدهای بزرگ تولید کنسانتره وگندله را خریداری کرده و به زنجیره تولید خود اضافه نموده و شعار از سنگ تا رنگ خود را مدیریت و مالکیت کند. ما در فولاد مبارکه همانگونه که دنبال تامین پایدار مواداولیه هستیم، به‌دنبال توسعه نورد این شرکت هم هستیم، اینکه تولید محصولات پایین دستی فولادمبارکه که محصولات با ارزشی هم هست، در زنجیره تولید این شرکت کامل شود.

مدیرعامل ایمیدرو با اشاره به اینکه فولاد مبارکه برای پاسخگویی صنایع پایین‌دستی خود و افزایش اشتغالزایی  نیاز به راه‌اندازی نورد گرم 2 دارد، تصریح کرد: پر واضح است که این راه اندازی با مشکلات و موانعی نیز همراه است، اما ما در وزارت صمت از این طرح حمایت خواهیم کرد. ما در تامین موارد مالی، موارد فنی و تکنولوژی، پیشبرد مراحل اجرایی پروژه و حمایت سهام‌داری به فولادمبارکه کمک می‌کنیم و بر این باور هستیم که این حمایت‌ها و اراده فولاد مبارکه در کنار هم باعث خواهد شد، طرح نوردگرم2  اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل نورد گرم 2، علاوه بر بی‌نیازی کشور به ورق‌های جدید و جلوگیری از خروج ارز از کشور، موجب خواهد شد ظرفیت سه میلیون تنی معطل تولید میان خط  فولاد مبارکه نیز کامل و به محصول نهایی تبدیل شود.

غریب‌پور در تصریح کمک به صنایع پایین دستی با راه‌اندازی خط نوردگرم2 افزود: فولادمبارکه یک صنعت مادر است و با تامین نیازهای صنایع وابسته، موجب رونق تولید در کشور می‌شود. با راه‌اندازی و تکمیل این پروژه، علاوه بر اینکه صنابع پایین دستی نیز منتفع خواهند شد، رونق تولید، که منطبق بر منویات رهبری نیز هست، محقق می‌شود. علاوه بر این، نقش تکنولوژیکی این پروژه با دانش فنی موجود در فولاد مبارکه نیز قابل تامل است.

ایران شرکت فولاد صنعت معدن و تجارت فولاد فولاد مبارکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر