کد خبر: 832201 A

نماینده مجلس شورای اسلامی:

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازانی نظیر سایپا که کار تولید و تأمین قطعات محصولات خود را به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی واگذار کرده‌اند، بدون‌شک در آینده صنعت خودرو کشور موفق خواهند بود.

به گزارش ایلنا، حیدر علی عابدی افزود: سایپا در ماه‌های اخیر برای تعمیق داخلی‌سازی قطعات محصولات خود، به سراغ شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی رفته که این اقدام، برای رشد و توسعه صنعت خودرو کشور و رونق تولید و اشتغال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این تصمیم مدیران سایپا بسیار امیدوارکننده است و می‌تواند موجب خودکفایی در صنعت خودرو کشور شود.

وی افزود: شرکت هایی را سراغ دارم که قادرند همه نیازهای خودروسازان را تامین کنند و همچنین گروه‌های علمی و متخصص در حوزه متالوژی در کشور وجود دارند که می توانند آلیاژ قطعات مورد نیاز شرکت‌هایی مانند سایپا را به راحتی تولید کنند.

عابدی گفت: خودروسازان و قطعه سازان پس از اعمال تحریم ها با مشکلات زیادی مواجه شدند و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز واقعا تلاش کرده تا این صنعت را به هر نحو نجات دهند و در تلاش خود نیز با توجه به اعلام افزایش تولیدات شرکت های خودروساز از جمله سایپا موفق بوده است.

خودرو سایپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر