کد خبر: 815719 A

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: معاون طرح و برنامه وزارت صمت در آغاز این جلسه با مروری بر 7 محور اصلی فعالیت های وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخشی از نتایج حاصله از 34 برنامه اجرایی این وزارتخانه از ابتدای امسال تاکنون را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از شاتا، وظایف و تکالیف ۹ کارگروه اقتصاد مقاومتی، با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و محوریت توسعه و رونق تولید در سال جاری با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ تحت عنوان سال رونق تولید ابلاغ شده است.

در همین راستا اولین جلسه "کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید" با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیری رئیس امور صنعت، معدن، بازرگانی و ارتباطات سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت امور زنان و خانواده، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق اصناف ایران و اتاق تعاون ایران به عنوان هسته اندیشه‌ورزی کارگروه تشکیل شد.

محورها و اولویت‌های در دستورکار این کارگروه شامل استفاده حداکثری از توان داخلی، شناسایی، اولویت‌بندی و تکمیل حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش، اصلاح نظام توزیع کالا، کاهش وابستگی تولید به واردات، امنیت غذا و درمان و تولید محصولات راهبردی، توسعه معدن و صنایع معدنی، اصلاح سیاست‌های تجاری و صنعتی و مدیریت آثار تحریم است.

زرندی: با همراهی همه بخش ها می توانیم وضعیت تولید را بیش از این بهبود ببخشیم

معاون طرح و برنامه وزارت صمت در آغاز این جلسه با مروری بر 7 محور اصلی فعالیت های وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخشی از نتایج حاصله از 34 برنامه اجرایی این وزارتخانه از ابتدای امسال تاکنون را تشریح کرد.

سعید زرندی اظهار داشت: طی بررسی های به عمل آمده و همچنین رصد مستمر برنامه های تدوین شده، در اکثر موارد نتایج خوبی بدست آمده و امیدواریم ذیل ترتیبات "کارگروه تقویت درونزایی و رونق تولید" و همکاری بیشتر سایر بخش ها وضعیت را بیش از این بهبود ببخشیم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت صمت در حوزه تعمیق ساخت داخل گام های موثری برداشته، در بخش معاون و اکتشافات فعالیت های گسترده ای را آغاز و در حوزه تجارت و تامین زیر ساخت های لجستیکی آن و همچنین در توسعه صادرات نتایج امیدوار کننده ای را از ابتدای امسال به دست آورده است.

بانک مرکزی درمان معاون وزارت صنعت معدن و تجارت وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر