کد خبر: 815575 A

مجتمع فولاد صنعت بناب دارای هفت خط نورد گرم با توان تولید انواع میلگرد آجدار فولادی، تیرآهن، نبشی، ناودانی و مفتول آلیاژی می باشد که با تکیه بر خطوط نورد مجهز و آماده بکار خود امکان تولید و فروش همزمان تمامی محصولات مذکور را داراست.

به گزارش ایلنا، خطوط نورد این مجتمع با ظرفیت اسمی 2.450.000 تن در سال، در بخش خصوصی مقام اول و در میان کل تولید کنندگان فولاد اعم از خصوصی و دولتی در بخش نورد مقاطع نیمه سبک و نیمه سنگین مقام چهارم درکشور را دارا می باشد.
بخـش نـورد 
مجتمع فولاد صنعت بناب با دارا بودن هفت خط نورد قابلیت تولید همزمان سایزهای 8 الی 32 میلگرد آجدار ساختمانی و انواع مقاطع فولادی شامل تیرآهن، نبشی، ناودانی و همچنین مفتول های آلیاژی را دارد.
در این مجتمع به دلیل اهمیت بسیار ویژه تولید محصولات با کیفیت به دلیل اهمیت کیفیت شمش ها بر کیفیت محصول نهایی، در ابتدای ورود شمش به انبار، این مواد توسط واحد کنترل کیفیت، از نظر عیوب ظاهری، متالورژیکی و ابعادی بررسی شده و نسبت به تهیه نمونه کوانتومتری برای بررسی مطابقت آنالیز شیمیایی با استانداردهای موجود اقدام و پس از تایید مورد استفاده قرار می گیرد.
به دلیل تنوع محصولات تولیدی، این مجتمع  دارای کوره هایی با طراحی و مشخصات فنی متفاوت می باشد که قابلیت شارژ شمش هایی با طول 6 و 12 متر با ظرفیت ماکزیمم 80 تن در ساعت و تا سطح مقطع 200 در 200 میلی متر را دارا می باشند.
شرکت فولاد شاهین بناب
فولاد شاهین بناب به عنوان نخستین شرکت تابعه مجتمع، دارای سه خط نوردگرم میلگرد درحال تولید می باشد. خطوط درحال تولید این شرکت با ظرفیت یک میلیون و 225 هزارتن درسال، انواع میلگردآجدارساختمانی ازسایز 8 الی 32 میلی متر را روانه بازار می کند.
خط نورد شماره یک شاهین بناب با توان تولید انواع میلگرد با ظرفیت سالانه سیصد هزار تن ، خط شماره 2 شاهین بناب، همچون خط نخست قادر به تولید انواع میلگرد آجدار ساختمانی با ظرفیت سیصد وبیست و پنج هزار تن در سال است.
خط شماره 3 نورد گرم پیوسته فولاد شاهین با طراحی به شیوه نوین، سومین خط نورد این مجتمع به شمار می رود، این خط نورد ظرفیت تولید سالانه 600 هزار تن در سال را دارا می باشد. در این خط تولید سایزهای مختلف میلگرد آجدار میسر بوده و کوره آن با ظرفیت 80 تن درساعت، قابلیت شارژ شمش های 12 متری را دارا است. راندمان کاری بالا به دلیل تکنولوژی بروزتر، این خط نورد گرم پیوسته را از بقیه خطوط متمایز نموده است.
شرکت فولاد صنعت بناب
این شرکت متشکل از 2 خط تولید برای انواع میلگرد آجدار ساختمانی از سایز 8 الی 32 میلی متر و مقاطع فولادی از قبیل نبشی ، ناودانی، تیرآهن و مفتول آلیاژی به ظرفیت تولید 600 هزار تن در سال می باشد. 
خط شماره1 صنعت قابلیت تولید میلگرد آجدار، نبشی را دارا بوده و مفتول آلیاژی از6.5 تا 80 میلی متر و نبشی 40 تا 70 ومیلگرد آجدار ساختمانی از سایز8 الی 32 در این مجتمع قابل تولید می باشد.
خط شماره2 فولادصنعت دارای قابلیت تولید نبشی  با سایز 40*40 ، 50*50  و 60*60  و مقاطع ساختمانی شامل ناودانی و تیرآهن درمقاطع 120، 140، 160، 180 و200 را دارد. 
فولاد صنعت سهند 
شرکت فولاد صنعت سهند دارای دو خط نورد می باشد که هر یک ازخطوط تولید این شرکت قابلیت تولید میلگــرد آجدار ساختمــانی از سایـز 8 الی 32 میلی متر در هر دو گرید AII , AIII را دارا می باشد که در مجموع تولید این 2 خط نورد تاسقف 625 هزار تن در سال قابل افزایش  است.
بخش خصوصی شرکت فولاد صنعت فولاد کنترل کیفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر