کد خبر: 811903 A

امام جمعه شهرستان خواف در بازدید ازفولاد سنگان:

با حضور علی امرائی مدیرعامل فولادسنگان، حجت الاسلام و المسلمین شمسیان امام جمعه شهرستان خواف، سنجرانی فرماندار، صنعتی ریاست اداره صمت خواف وهیئت همراه از مجموعه کارخانجات فولاد سنگان بازدید انجام شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلناٰ؛ حجت الاسلام و المسلمین شمسیان، امام جمعه شهرستان خواف در بازدید از مجموعه کارخانجات فولاد سنگان با بیان اینکه همت بالای مدیران و کارکنان فولاد سنگان موجب اشتغال زایی و تولید ملی در این منطقه از کشور شده است، گفت: نیروهایی توانمند و دلسوز در فولاد سنگان بحق مایه پیشرفت و آبادانی این منطقه بوده و طبق فرمایش مقام معظم رهبری هرجا جوانان پای کار بوده اند، پیشرفت به چشم آمده و حضور جوانان از ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی موجب حفظ آبروی نظام شده و ما در صورتی به پیروزی میرسیم که به نیروهایی که در صنعت کارمی‌کنند، مجاهد در راه خدا بگوییم.

امام جمعه شهرستان خواف افزود: مجاهدان بسیار توانمندی در فولاد سنگان هستند که شبانه روز جهت پیشرفت نظام اسلامی می‌جنگند و در راه خدا مجاهدت می‌کنند و وجود این عزیزان نعمتی بزرگ و جای شکرگذاری دارد.

در ادامه سنجرانی، فرماندار شهرستان خواف نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه فولاد سنگان، انجام کارهای کارشناسانه و علم سالار را در فولاد سنگان مایه افتخار دانست و افزود: اقدامات فولاد سنگان در حوزه مسئولیت های اجتماعی و مخصوصا ساخت مدارس جهت دانش آموزان مناطق محروم، عملی خیر،عام المنفعه، شایسته و حرفه ای بود که مطمئنا این کار موجب بسط تفکر و انرژی مثبت در سطح شهرستان بوده و به حق انجام این چنین کارهایی، علاوه بر ارتقای سطح آموزشی شهرستان، محرومیت زدایی را به دنبال خواهد داشت.

امرائی، مدیرعامل فولاد سنگان نیز ضمن خیر مقدم، رشد و توسعه همه جانبه در شهرستان همراه با محرومیت زدایی را مهمترین هدف مجموعه فولاد سنگان درحوزه مسئولیت های اجتماعی عنوان کرد.

وی توانمندسازی در منابع انسانی را یکی از اهداف فولاد سنگان ذکر کرد و افزود: خوشبختانه نیروهایی جوان، ماهر و توانمندی در فولاد سنگان مشغول بکار بوده که هدفشان، کمک به رشد و توسعه صنعت  مملکت است و این مهم درراستای عمل به منویات مقام معظم رهبری  بوده و وظیفه مدیران و مسئولان در این مجموعه، افزایش انگیزش سازمانی همراه با توسعه توانمندی های این  نیروها است. همانطور که در عرصه های صنعتی و معدنی در تلاشیم تا به نحو احسن در رشد و شکوفایی اقتصادی مثمر ثمر باشیم در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هم باید فعال و پویا باشیم.

وی ساخت مدارس در مناطق محروم و مختلف شهرستان خواف طبق اصول و مقررات سازمان نوسازی مدارس در حدود صد روز کاری را از افتخارات فولاد سنگان دانست و یادآور شد: ساخت چهار باب از این مدارس، با کیفیتی بالا و در مدت زمان بسیار کوتاه ساخته شده که خوشبختانه در اول مهر شاهد افتتاح رسمی  با حضور دانش آموزان ، مسئولین کشوری، استانی و شهرستان خواهیم بود و انشالله با افتتاح این مدارس، فولاد سنگان سهم خودش را در رشد و شکوفایی استعدادهای این منطقه ادا کرده است.

علی امرائی با اشاره به اینکه این شرکت معین اقتصادی شهرستان خواف است، افزود: توانمند سازی تعاونی‌ها و اعطای تسهیلات بانکی به تعاونی ها و فعال کردن کارگاه های روستایی با هدف ایجاد اشتغال و حضور در بازارهای تخصصی و فروش را از دیگر اقدامات فولاد سنگان در حوزه مسولیت های اجتماعی عنوان کرد.

وی ایجاد فضاهای فرهنگی ومجتمع های رفاهی و تفریحی در شهرستان را از دیگر اقدامات در دست اقدام فولاد سنگان ذکر و اعلام کرد: در صورت همیاری و کمک مسئولان شهرستان در معرفی زمین مناسب به این واحد، آماده احداث این چنین مراکز تفریحی در شهرستان با هدف افزایش رفاه اجتماعی خواهیم بود.

مدیرعامل فولاد سنگان با اعلام اینکه این مجموعه تامین کننده 30 درصد از مواد اولیه مورد نیاز فولاد مبارکه است گفت:

ایران در افق1404، تولید کننده 55 میلیون تن فولاد خواهد بود و فولاد سنگان به عنوان شاهرگ حیاتی فولاد مبارکه در تامین مواد اولیه و  همچنین بزرگترین تولیدکننده گندله  و کنسانتره در شرق کشور هریک به ظرفیت 5 میلیون تن در سال است.

وی با اعلام اینکه بزرگترین کارخانه کنسانتره سازی در شرق کشور تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید، گفت: اجرای آزمونی عدالت محور مبتنی بر جذب نیروهای بومی اولویت فولاد سنگان با هدف ایجاد اشتغال پایدار در منطقه بزودی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: در این بازدید، علی امرائی شرح کاملی از روند تولید گندله و همچنین ساخت کارخانجات کنسانتره ارائه کرد.

امام جمعه ایجاد اشتغال فرماندار فولاد خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر