کد خبر: 807797 A

استیری گفت: اگر شرکتی قصد حضور در مناقصه ای در کشور عراق را دارد می‌توانیم از آنها حمایت کنیم و کمک هزینه حضور در مناقصه،تکمیل اسناد و یا موارد مرتبط به مناقصه را به شرکت ها بپردازیم.

به گزارش ایلنا، مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت ریاست‌جمهوری با اشاره به حمایت  و کمک‌های بلاعوض این معاونت از شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات در کربلا-عراق  تاکید کرد: اگر شرکتی در عراق موفق شد پروژه ای گرفته و یا قراردادی از جنس صادرات، انتقال تکنولوژی یا سرمایه گذاری مشترک انجام دهد ، ما در معاونت آماده ایم تا  این پروژه ها را با کمک نهادهای مالی تامین مالی کرده  و اگر سرمایه در گردشی نیاز داشتند حمایت های لازم را انجام می دهیم .

روح الله استیری  با  اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی  ارتباطات و فناوری اطلاعات کربلا- عراق که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور درتاریخ نهم تا دوازدهم مهرماه سال جاری در کربلا برگزار می شود در مورد نحوه حمایت های  معاونت در راستای توسعه و پیشرفت همه جانبه شرکتهای دانش بنیان حوزه ICT اظهار داشت که حمایت های مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری به شکل هم افزایی با حمایت سایر نهادها صورت می پذیرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم نمایشگاه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی در کربلا برگزار شود و نتایج خوبی برای شرکت ها به همراه داشته باشد گفت: کشور عراق زیرساخت های خوبی در این حوزه دارد اما شرکت ها باید به این نکته توجه کنند که مطالعات خود را در مورد بازار عراق و کربلا بیشتر کنند و تحقیقات بازار جزو بایدهایی است که شرکت ها ضروری است به آن توجه کنند.

وی افزود : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از طریق کریدور صادرات به شرکت های دانش بنیان این حوزه کمک های بلاعوضی خواهد داشت  و از برگزاری این نمایشگاه حمایت های لازم را انجام می دهد.

استیری ادامه داد: در عین حال  اگر شرکتی قصد حضور  در مناقصه ای را دارد می توانیم از آن ها حمایت کنیم و کمک هزینه حضور در مناقصه،تکمیل اسناد و یا موارد مرتبط به مناقصه را به شرکت ها بپردازیم.

وی اظهار کرد: در عین حال اگر قرار بر این بود که دوباره نمایشگاهی  در کشور عراق  برگزار شود کمک هزینه حضور در نمایشگاه را پرداخت می کنیم،همچنین اگر بازار عراق  استانداردهای خاصی را از شرکت ها درخواست کرد ما در معاونت در این زمینه نیز  کمک بلاعوضی را برای دریافت آن استاندارد در نظر گرفتیم؛  همه این ها در قالب پکیجی از پانزده دستورالعمل حمایتی و پرداخت کمک بلاعوض از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است و  شرکت ها می توانند از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری از جزییات آن اطلاع یابند.

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد که این گونه حمایت ها می تواند منجر به کاهش دغدغه های توسعه کسب و کار شود.

 استیری همچنین اشاره کرد که حدود 70 تا 80 درصد هزینه های اجاره غرفه و غرفه سازی توسط معاونت علمی و فناوری و سایر دستگاه‌های حمایت کننده در حمایت از حضور شرکت های دانش بنیان یا فن آور تامین می شود.

وی افزود:  این حمایت می‌تواند حضور شرکت های فن آور کشور را که در حوزه شرکت های دانش بنیان نمی باشند ولی پتانسیل  زیادی برای عرضه محصولات خود در بازارهای جهانی را دارند فراهم سازد.

استیری در عین‌حال بیان کرد: همچنین شرکتهای دانش بنیان می‌توانند طرفهای عراقی را بعد از نمایشگاه و با حمایت معاونت علمی جهت ادامه مذاکرات به ایران دعوت کنند.

 

 

ریاست جمهوری عراق فناوری مناقصه کمک هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر