کد خبر: 798834 A

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در همدان صورت گرفت:

در ادامه توسعه پایدار و تامین نیازهای منسوجات نبافته صنایع کشور، این مجتمع صنعتی اقدام به اجرای طرح توسعه تولید منسوج نبافته Bicomponent (محصولی متشکل از الیاف دو جزیی) با ظرفیت 9000 تن در سال نموده است. بدین ترتیب با بهره برداری از این طرح توسعه، مجموع ظرفیت تولیدی مجتمع صنعتی بافتینه و بافتسان به 94000 تن در سال خواهد رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از شاتا همزمان با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان همدان، طرح توسعه شرکت بافتینه و بافتسان به عنوان بزرگترین تولیدکننده منسوجات نبافته در کشور، آغاز شد.  

همچنین همگام با پیشرفت جهانی تکنولوژی، شرکت بافتسان نسبت به خرید جدیدترین فناوری روز دنیا رایکفیل RF5  با ظرفیت 23000 تن در سال اقدام نموده است. تکنولوژی طرح توسعه این شرکت جدیدترین نسل ماشین آلات دنیا (RF5) بوده که استفاده از سیستم های هوشمند کنترل و بهینه سازی مصرف انرژی، راندمان ماشین و تعیین کیفیت پارچه از توانمندی این تکنولوژی می باشد.

خط تولید جدید شرکت بافتینه با ظرفیت 15000 تن در سال نیز با هدف افزایش ظرفیت تولید منسوجات چند لایه اسپان باند/ملت بلون در حال اجرا است.

این مجموعه صنعتی نیاز بالغ بر 3000 واحد تولیدی در صنایع پائین دستی از جمله صنایع پزشکی، بهداشتی(پوشک و نوار بهداشتی)، فیلتراسیون، کشاورزی، بسته بندی، مبلمان و .... را تامین می کند.

مجموع کل سرمایه گذاری ارزی مجتمع صنعتی بافتینه و بافتسان با احتساب طرحهای توسعه در دست اجرا بالغ بر 150 میلیون دلار است.

با راه اندازی این طرح توسعه، کشور نه تنها بی‌نیاز از واردات خواهد شد؛ بلکه به باشگاه صادرکنندگان نیز وارد شده و از ظرفیت مازاد خود در راستای افزایش ارزآوری استفاده خواهد کرد. هدف از طرح توسعه این مجتمع صنعتی، صرفا اضافه کردن ظرفیت تولید نبوده؛ بلکه به روزرسانی تکنولوژی و ارتقای کیفیت تولیدات نیز دنبال می‌شود.

رضا رحمانی وزیر صنعت و معدن و تجارت که برای پیگیری پیشرفت اجرای طرح توسعه مجتمع بافتینه و بافتسان و رفع مشکلات آن در شهرستان ملایر حضور پیدا کرده بود در پاسخ به هدف وزارتخانه از این بازدید اعلام کرد که وزارت صمت تمام تلاش خود را به کار بسته است تا مشکلات تولیدکنندگان فعال و موفق کشور از جمله تامین ارز برای واردات ماشین آلات خود را مرتفع و با پیگیری مداوم سعی می کند برنامه های توسعه در این مجتمع موعد تعیین شده آماده بهره برداری گردد.

کشاورزی وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر