کد خبر: 789165 A

معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو:

معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق‌ تولید از عملیاتی شدن قریب الوقوع مصوبه دولت در خصوص تخصیص سنگ آهن به این شرکت خبر داد و گفت : با توجه به اینکه قیمت سنگ آهن اختصاص داده شده به ذوب آهن نیز مشخص شد ، به زودی این مواد اولیه توسط مجتمع سنگ آهن سنگان به ذوب آهن تحویل داده می شود .

به گزارش ایلنا، خداداد غریب‌پور افزود: ذوب آهن به عنوان پیشکسوت صنایع کشور نباید مشکل تامین سنگ آهن داشته باشد . تلاش ما این است که این مشکل را حل کنیم و در این راستا گام اول برداشته شده و به زودی گام های دیگر هم برداشته می شود .

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو تصریح کرد: ذوب آهن از دیرباز در صنعت کشور اقدامات موثری انجام داده و در مدیریت دانش عملکرد خوبی دارد. این شرکت اقدامات موثری نیز در بومی‌سازی انجام داده و قطعات خوبی ساخته است  و امیدوارم تلاشگران  ذوب آهن در بومی سازی نیز مانند سایر فعالیت ها پیشگام باشند .

غریب پور گفت: در این نمایشگاه به دنبال بومی سازی تجهیزات هستیم تا مجبور به واردات آنها نباشیم و از وابستگی صنایع به ارز کاسته شود . در این راستا در این نمایشگاه تجربه صنایع مهم مانند ذوب آهن با صنایع دیگر و با تامین کنندگان به اشتراک گذاشته می شود . از طرفی وزارت صمت نیز واردات قطعاتی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد را ممنوع می کند تا انگیره سازندگان افزایش یابد .

مطابق گزارش معدن 24 دو شرکت بزرگ سنگ آهنی متعهد به تامین سنگ آهن ذوب‌آهن اصفهان به جای صادرات شده اند . این دو شرکت بزرگترین تامین کننده سنگ آهن در شرق کشور هستند.

اصفهان دولت ذوب آهن سنگ آهن ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر