کد خبر: 789163 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و حمید فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در غرفه شرکت حضور یافتند .

به گزارش ایلنا، رحمانی با تاکید مجدد بر اینکه سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن اصفهان را تامین و حضورا ابلاغ خواهد شد گفت : ذوب آهن اصفهان با امضای تفاهم نامه های مختلف در این نمایشگاه فرصت را مغتنم دانسته و بهترین بهره را برده است .

فولادگر در گفتگو با خبرنگار آتشکار گفت: برای اولین بار است که تمامی صنایع در یک مجموعه جمع شده و نیازهای خود را عرضه می کنند و این فرصتی است برای سازندگان ، نخبگان و مراکز دانش بنیان که با صنایع و مجتمع های صنعتی به یک هم افزایی در جهت کسب تکنولوژی و بومی سازی برسند . وی رونق تولید را در گرو نهضت ساخت داخل دانست و خاطر نشان ساخت : در بحث سخت افزاری و نرم افزاری راه را برای نهضت ساخت داخل در دولت و مجلس فراهم کرده ایم و با تصویب قوانین خاص واردات کالاها و تجهیزاتی که در داخل امکان ساخت آن فراهم است کاملا ممنوع باشد تا اقتصاد و صنعت به شکوفایی برسد .

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای گفت: در این قانون پیش بینی شده تا شرکت‌ها نیازمند به قطعات نیازهای خود و نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان، توانمندی ها خود را ثبت تا با این روش بومی سازی هدفمند شود  و موازی کاری نیز حذف گردد .

در این بازدید مجید مرادیان معاون روابط عمومی شرکت ضمن تشریح شرایط ذوب آهن اصفهان برای حاضرین گفت: در سال رونق تولید این شرکت مورد بی‌مهری قرار گرفته و به علت عدم تامین سنگ آهن مورد نیاز خود تنها با 60 در صد ظرفیت در حال کار می باشد .

اصفهان اقتصاد ذوب آهن نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر