کد خبر: 779942 A

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: در استان‌ها باید اکیپ برداشت با مدیریت ادارات فناوری‌های مکانیزه تشکیل شود و آموزش‌های لازم را به کمباین داران ارائه نمایند.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز در هفتادمین جلسه کمیته فنی گندم گفت: شرکت‌های سازنده کمباین باید موظف به نصب سامانه پایش ضایعات و عملکرد برداشت در کمباین باشند و این موضوع باید اجباری باشد.

وی با اشاره به اینکه کشور نیاز به نوسازی ناوگان کمباین دارد، گفت که لازم است سالانه حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ دستگاه کمباین تأمین شود و سازندگان در این زمینه نیز باید تلاش کنند.

وی تصریح کرد: مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی باید مشکلات و موضوع آورده و وثیقه کشاورزان برای خرید کمباین را به منظور استفاده از تسهیلات، مورد پیگیری و بررسی قرار دهد و مشکلات موجود را اصلاح و رفع نماید.

کشاورز خاطرنشان کرد: در استان‌ها باید اکیپ برداشت با مدیریت ادارات فناوری‌های مکانیزه تشکیل شود و آموزش‌های لازم را به کمباین داران ارائه نمایند.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: استان‌هایی که از ناوگان فرسوده کمباین در برداشت استفاده می‌کنند طی دو سال باید با توجه به امکان استفاده از خط اعتباری مکانیزاسیون نسبت به نوسازی ناوگان کمباین اقدام کنند.

کشاورز در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه با تاکید بر اینکه باید گزارشات و موارد مطرح شده در خصوص سامانه‌های فرآوری بذر گندم در کشور جدی گرفته شوند و از نقطه نظرات استقبال و بهره برداری شود، عنوان کرد: تمامی دستگاه‌های بوجاری باید مطابق با استانداردهای موجود کار کنند تا هم از زیان مادی و هم از هدر رفت بذر جلوگیری شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به شرکت‌های سازنده داخلی توصیه کرد: برای به روز کردن دستگاه‌های خود برنامه داشته باشند و همچنین دستگاه‌ها هر چند سال یکبار باید جایگزین، اصلاح و بازسازی شوند و آموزش اپراتورها نیز باید با همکاری انجمن تولید کنندگان بذر اصلاح شده همزمان انجام گیرد.

 

فناوری معاون وزیر وزارت جهاد کشاورزی گندم استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر