کد خبر: 779790 A

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وعده مدیرعامل سایپا درخصوص تأمین قطعات پیشرفته و خارج کردن جریان تولید از رکود، محقق شده است.

به گزارش ایلنا، عبدالله رضیان درخصوص افزایش تولید و رکوردشکنی سایپا در تولید روزانه افزود: یکی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی که می‌تواند در مسیر رونق تولید، نقش داشته باشد نقش مدیریت است و سایپا در این زمینه توانسته کارنامه موفقی از خود بر جای بگذارد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس تصریح کرد: تیم مدیران سایپا امروز با وجود تمام فشارهایی که درخصوص ممنوعیت و تحریم واردات قطعه وجود دارد، برای تأمین قطعات با استفاده از ظرفیت داخلی و راه‌های مختلف دیگر، اقدام کردند و شرایط تولید را به‌گونه‌ای رقم زدند که وضعیت در این خودروساز به ثبات و آرامش کامل رسیده است.

وی درخصوص ارتباط سایپا با شرکت‌های دانش‌بنیان به‌منظور تعمیق داخلی‌سازی قطعات گفت: نگاه ما استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است و باید تعدد و گستردگی تولیدات این شرکت‌ها را افزایش داد چراکه می‌توانند در دراز مدت به ظرفیت تولید صنعتی دست یابند.

رضیان افزود: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌گونه ای عمل کرده‌اند که حتی کیفیت قطعات تولیدی آن‌ها، از نمونه‌های خارجی آن بهتر است.

استفاده از ظرفیت سایپا کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر