کد خبر: 778084 A

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی؛

نماینده مردم رفسنجان ‌ و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: با فوریت در حال مکاتبه با استاندار هستیم تا در شورای عالی معادن استان تمام محدوده‌های معدنی مس استان کرمان جهت فعال‌سازی و بهره‌برداری به شرکت مس واگذار شود.

با گزارش ایلنا، احمد انارکی محمدی در دیدار مجمع نمایندگان استان کرمان با سعد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران گفت: لازم است شرکت مس برنامه‌های اصلاحی در حوزه‌های توسعه و ساختار مالی و حقوقی را طبق یک برنامه زمان‌بندی مشخص به مجمع نمایندگان استان کرمان ارائه کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی افزود: این برنامه باید اصلاح ساختار مالی و حقوقی در همه شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مس را در برگیرد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان کرمان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت مس در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: وجود شرکت مس در منطقه موجب رونق تولید و اشتغال‌زایی شده است و امیدواریم با حمایت‌های مس شاهد رونق بیشتر تولید و افزایش اشتغال‌زایی باشیم.

عضو ناظر در شورای عالی اقتصاد گفت: بدون شک طرح انتقال آب از خلیج‌فارس که با مشارکت شرکت مس، چادرملو و گل‌گهر در حال اجرا است می‌تواند زمینه‌های افزایش تولید، توسعه پایدار و سرعت بخشیدن به طرح‌های توسعه معدنی را فراهم کند.

انارکی محمدی افزود: امیدواریم با مشارکت تمام شرکت‌های فعال فاز اول این طرح هر چه سریع‌تر به سرانجام برسد.

مجلس کرمان شرکت ملی مس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر