کد خبر: 776183 A

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سایپا در سال رونق تولید، موفق به افزایش تولید شد و با این امر، کاهش قیمت خودرو را در بازار رقم زد.

محمدرضا منصوری درخصوص رکوردشکنی سایپا در امر تولید افزود: وقتی موفق به افزایش تولید خودرو شویم قطعا قیمت خودرو کاهش خواهد یافت، این کاری است که در حال حاضر در سایپا شاهد آن هستیم و این خودروساز موفق به افزایش تولید شده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مدیریت مجموعه سایپا و وابستگی اندک این خودروساز به خارج از کشور به‌ خصوص در مورد خودرو پراید، شاهد افزایش تولید بوده‌ایم و این امر تصدیق می‌کند که اگر به درستی فعالیت کنیم می‌توانیم مشکلات صنعت خودرو را رفع کنیم.

منصوری گفت: در 40 سال گذشته مدیریت‌های مختلفی در شرکت‌های خودروساز وجود داشته و بدهی‌های زیادی بر جا مانده و کار در شرایط فعلی با این میزان بدهی دشوار است، اما امیدواریم روندی که سایپا آغاز کرده دارای تداوم باشد و این افزایش تولید، منجر به کاهش بیشتر قیمت خودرو  شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در سال رونق تولید، از تولید بیشتر حمایت می‌کنیم و وظیفه داریم از مدیریتی که بتواند تولید بیشتری داشته باشد حمایت کنیم، همچنین حق مصرف‌کننده بسیار مهم است که باید رعایت شود.

منصوری در خصوص همکاری سایپا با شرکت‌های دانش‌بنیان برای تعمیق داخلی‌سازی قطعات خودرو گفت: این همکاری امری بسیار پسندیده است و قطعاً درخصوص قطعاتی که در مورد آنها وابستگی خارجی داریم می‌توانیم به وسیله متخصصان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز کشور را رفع کنیم؛ گرچه برخی قطعات خاص فقط در کشورهای معدودی تولید می‌شود اما اگر بتوانیم قطعات را به‌وسیله شرکت‌های دانش‌بنیان تولید کنیم و یک خودرو بومی داشته باشیم وابستگی به حداقل خواهد رسید.

 

سایپا کاهش قیمت خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر