کد خبر: 775587 A

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران:

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با بیان اینکه فضای حاکم بر اقتصاد کشور ملتهب است و کارآفرینان، تجار و صنعتگران روزهای سختی را تجربه می کنند، تاکید کرد: با این وجود اعتقاد جدی داریم که این شرایط گذراست و جامعه ایران با سربلندی از این وضع عبور خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، کاوه زرگران در دیدار با یک هیات آلمانی که در اتاق بازرگانی ایران و آلمان صورت گرفت، خاطرنشان کرد: دولت آمریکا در شکل گیری وضع موجود اقتصادی ایران نقش پر رنگی دارد، ولی این شرایط نه به نفع ایران و نه به سود کشورهای غربی است، چرا که فشارهای آمریکا می‌تواند ایران را به کشورهای چین و روسیه نزدیک کند در صورتی که مردم ایران به تعامل اقتصادی با کشورهای اروپایی و غربی تمایل بیشتری دارند.  

وی همچنین با بیان اینکه صنعت و تکنولوژی آلمان همواره برای صنعتگران ایرانی قابل احترام بوده و خطوط تولید آلمانی نزد آنها از محبوبیت برخوردار است، خاطرنشان کرد: در صورتیکه فضای اقتصادی مناسب بود و تحریم‌ها اجازه می‌داد قطعا آلمان شریک اول تجاری ایران بود.

زرگران قدیمی بودن و پایین بودن بهره‌وری برخی صنایع ایران را از عوامل محدودکننده رشد اقتصادی کشور توصیف و اظهار کرد: فقدان یک نظام مالی کارآمد برای توسعه زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌های بزرگ ملی و نوسازی ماشین آلات تولید عملاً به یک تنگنا تبدیل شده و پایداری رشد را به مخاطره انداخته است.  

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران گسترش روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور ایران و آلمان را عاملی در جهت توسعه زیرساخت‌ها و تقویت تقاضای داخلی توصیف کرد که در کوتاه مدت برای کشور رونق به ارمغان می‌آورد و در بلندمدت زمینه ساز رشد اقتصادی مطلوب خواهد شد.  

وی همچنین بر ضرورت جذب فناوری در زمینه‌های مختلف به منظور نوسازی برخی از صنایع فرسوده و قدیمی کشور تاکید کرد و گفت: مطمئناً با تعامل با کشورهای صاحب فناوری مانند آلمان می توان با انتقال فناوری با سرعت بیشتری صنایع کشور را نوسازی کرد، فناوری تنها محدود به محصول و فرآیندهای تولید نیست، بلکه ما به فناوری بهبود مدیریت سازمان های خود نیازمندیم.

زرگران در پایان اظهار امیدواری کرد که آلمان، ایران را در تنگنای اقتصادی فعلی تنها نگذارد و برای حفظ بازارهای خود و کمک به شریک تجاری اش، ساز و کاری مناسب برای کاهش اثر تحریم ها بر ایران تعریف کند.

 

آلمان اقتصاد کشور ایران صنایع غذایی تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر