کد خبر: 768364 A

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: مجتمع مس سونگون با ذخایر جدید اکتشافی باید رشد و توسعه‌اش دنبال شود و با توجه به طرح احداث کارخانه ذوب ۱۰۰ هزار تنی و همچنین کشف ذخایر جدید فاز سه تغلیظ احداث خواهد شد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مس، سعد محمدی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، عنوان کرد: در دوره نخست مدیریتم بر شرکت مس، ۵۴ طرح توسعه‌ای تعریف شد و چشم‌انداز تولیدی شرکت مس به  ۷۰۰ هزار تن کاتد افزایش یافت. در حال حاضر مجتمع مس سونگون ۱۷ طرح توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری بیش از ۴هزار میلیارد تومان دارد که در سال ۹۸ هزار میلیارد تومان عملیاتی می‌شود. قطعاً با انجام این طرح‌ها رونق اقتصادی و افزایش گردش مالی در استان را شاهد خواهیم بود و اشتغال‌زایی زیادی انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: باید تا تمام خرید تجهیزات و قطعات از استان آذربایجان شرقی انجام شود و اگر در تولید برخی نیازها دچار ضعف هستیم با اعلام فراخوان و شناسایی توانمندی‌های استان و حمایت شرکت مس نیازهای مورد نیاز ساخته و تولید شود.

وی اظهار کرد: امسال بیش از ۲۶۰ هزار تن مس کاتدی تولید خواهیم کرد و به‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی تمامی تمهیدات لازم برای تحقق برنامه تولید اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه برای فروش محصولات مشکل خاصی در سال جاری نداریم، افزود: نیاز بازار داخل را هم  به‌طور کامل تأمین خواهیم کرد.  خواسته من از مسئولان استانی همکاری و همدلی برای رفع برخی موانع و دغدغه‌های دستگاه‌های دولتی استان است تا هر چه سریع‌تر وضعیت محدوده‌های اکتشافی استان مشخص شود.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد: برای ایجاد رونق اقتصادی و افزایش گردش مالی در استان نیازمند تعیین و تکلیف هر چه سریع‌تر محدودهای اکتشافی هستیم.

سعد محمدی تصریح کرد: در انجام طرح‌های توسعه‌ای هیچ‌گونه تخریب محیط زیستی نخواهیم داشت و بدون شک شرافت کاری‌ام را در راستای بهره‌مندی هر چه بیشتر مردم از منابع خدادادی خواهم گذاشت و طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون بر پایه بالاترین ضوابط و استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود. شرکت مس آمادگی حمایت از تمام معادن مس کوچک و متوسط استان آذربایجان شرقی به‌ویژه در زمینه فعالیت‌های اکتشافی و جذب سرمایه‌گذار را دارد.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی ایران رشد و توسعه سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر