کد خبر: 738439 A

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مواد اولیه تولید داور، واکسن و مواد بیولوژیک مورد نیاز دامپزشکی کشور تامین است.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور به دامداران، مرغداران، زنبورداران و آبزی پروران اطمینان‌خاطر داد: واحد‌های تولید داروهای دامی و صنایع وابسته علاوه بر تامین مواد اولیه، ذخیره‌سازی محصولات برای ۵ تا ۷ ماه پیش‌رو را انجام دادند. مواد اولیه تولید داروهای دامی مهیاست.

رفیعی‌پور همچنین به وضعیت مطلوب صادارات تولیدات خام دامی کشور اشاره کرد و افزود: به رغم اینکه برای تامین گوشت قرمز ناگزیر از واردات ۱۰ درصدی برای پاسخگویی به نیاز داخلی هستیم، اما از مجموع ۱۴ میلیون تن تولید گوشت مرغ، گوشت سفید، تخم مرغ، عسل و آبزیان کشور، هم اکنون افزون بر ۳ میلیون تن به منظور کمک به اقتصاد تولید و ارتقاء معیشت فعالان این بخش‌ها، به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

وی کاهش ۹۷ درصدی کانون‌های آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سال ۹۷ را یاد‌آور شد و خاطرنشان کرد: هر چند در دوسال اخیر این بیماری خسارت زیادی به تولیدکنندگان طیور زده بود، اما با اقدامات و تمهیدات تخصصی هماهنگ، امسال آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور کاملا کنترل شده و غیر از کانون‌های محدود روستایی، موارد خاص قابل پیگیری و اقدامی مشاهده نشده است.

اقتصاد گوشت وزارت جهاد کشاورزی دامپزشکی سازمان دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر