کد خبر: 738383 A

مدیرعامل ذوب آهن گفت: عوامل توسعه نامتوازن فولاد ایران می تواند طی سالیان آینده، این صنعت را درگیر خود سازد و بنابراین باید آسیب شناسی لازم در این خصوص صورت گیرد تا راه حل ها شناسایی شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی زاده، ذوب آهن اصفهان را قربانی رشد نامتوازن صنعت فولاد دانست و افزود : این معضل باعث معطل شدن ظرفیت های تولید شده به گونه ای که امروز، این مجتمع عظیم صنعتی به دلیل نداشتن سنگ آهن تنها با 55 درصد ظرفیت خود فعالیت می کند .

وی افزود: ایران شاید زودتر از سال 1404 به ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد برسد اما این امر در تمام حلقه های زنجیره فولاد رخ نمی دهد و به ویژه در بخش معدن با کاستی های بسیاری مواجه هستیم .

یزدی زاده تصریح کرد: در بخش معدن سرمایه گذاری لازم صورت نگرفته و این بخش به جای توسعه افقی ، به صورت عمودی رشد کرده است و اگر سرمایه گذاری لازم صورت نگیرد ، منابع سنگ آهن ما تا سال 1411 تمام خواهد شد .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، بحث عدم تعادل زیست محیطی و آمایش سرزمینی را ازدیگر مشکلات ظرفیت های ایجاد شده در توسعه صنعت فولاد کشور دانست و گفت : خوشبختانه در ایمیدرو برای حل این مشکلات رویکرد خوبی وجود دارد که باعث امیدواری بسیار است .

ایران ذوب آهن صنعت فولاد فولاد آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر