کد خبر: 737814 A

رئیس نسوز شرکت فولاد هرمزگان گفت: مصرف نسوز در کوره های قوس الکتریکی کاهش یافته و در این زمینه رکورد جدیدی به ثبت رسیده است.

به گزارش ایلنا، محمد لابیک تصریح کرد: با توجه به اهمیت مواد نسوز در فولادسازی و تاثیر آن بر قیمت تمام شده محصول، کاهش مصارف نسوز در برنامه های فولادسازی قرار گرفت و از طریق پروژه های مشارکتی در قالب تشکیل تیم های کاری و اصلاح و پایش دستورالعمل فعالیت‌ها، موفق به ثبت رکورد 5.2 کیلوگرم به ازای یک تن ذوب در کوره های قوس الکتریک در بهمن ماه شدیم.

مهدی سبزواری کارشناس نسوز کوره و سایر نواحی در تکمیل این خبر گفت: مجموع مصارف تعمیر سرد 11.1، مجموع مصارف تعمیر گرم 73.0، مصرف سنتر کوره نیز 16.0 و مجموع نسوز ساختار تپهول کوره ها به 5.0 کیلوگرم به ازای یک تن ذوب رسید.

وی ادامه داد: با مدیریت زمان و استفاده از توقف کوره ها جهت ترمیم و همچنین حفظ پوشش نسوز، کاهش توقفات گانینگ به میزان قابل توجهی صورت پذیرفت، به طوریکه متوسط زمان تعمیرات گرم در سال ۹۶ حدود 48.0 دقیقه به ازای یک ذوب و در سال جاری این زمانها 28.0 ثبت شده است.

سبزواری ابراز امیدواری کرد با رعایت نکات ایمنی عمومی و تخصصی، حفظ شرایط ایمن و با ادامه روند کاهش مصارف نسوز گامی دیگر در پیشبرد اهداف شرکت فولاد هرمزگان برداشته شود 

بر اساس این گزارش: رکورد قبلی مصرف نسوز کوره ها 45.2 کیلوگرم بر تن مذاب بوده است.

پوشش شرکت فولاد فولاد هرمزگان پروژه های مشارکتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر