کد خبر: 735809 A

احداث بزرگترین شهرک شیلاتی پرورش میگو در سطح ۱۳ هزار هکتار در استان هرمزگان کلید خورد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، با امضای تفاهم‌نامه‌ای مشترک بین استانداری هرمزگان و شرکت شهرک‌های کشاورزی با سرمایه بخش خصوصی، بزرگترین شرکت پرورش میگو در سطح ۱۳ هزار هکتار از اراضی مهرگان بندر لنگه در استان هرمزگان کلید خورد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در این مراسم، رویکرد وزارت جهادکشاورزی را جذب منابع بخش خصوصی با هدف اجرای فعالیت‌های توسعه‌گرا و ایجاد جهش در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی با هدف افزایش تولید، ارزآوری و ایجاد اشتغال بویژه برای مناطق کمتر توسعه یافته اعلام کرد.

منصوری ابراز امیدواری کرد: با اجرای برنامه‌های تدوین شده به زودی شاهد تحول اساسی در جهت ایجاد شهرک‌های کشاورزی به ویژه آبزی‌پروری باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در مراسم امضای تفاهم‌نامه با تشکر از پیگیری‌های مستمر و موثر استاندار هرمزگان گفت: با اجرای این پروژه عظیم شاهد تولید ۴۲ هزار تن میگو در سال، ایجاد اشتغال برای ۴ هزار و ۴۰۰ نفر و حدود ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری خواهیم بود.

وی اثرات این طرح را در بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه و کشور را بی‌نظیر دانست و یادآور شد: با ایجاد صنایع مرتبط و زنجیره ارزش علاوه بر اشتغال ایجاد شده شاهد بکارگیری بخش عمده‌ای از سرمایه‌های بخش خصوصی و اشتغال بیشتر در منطقه خواهیم بود و این طرح را مصداق عملی، عملی و عینی اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری دانست.

در ادامه استاندار هرمزگان با تقدیر از تلاش و اهتمام مدیران شرکت شهرک‌های کشاورزی طرح مذکور را از جنس اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر ظرفیت‌های درون‌زایی و برون‌نگری معرفی کرد.

همتی با بیان این که شاخص‌های این پروژه مهم در منطقه صادرات با بیش از ۵۰۰۰ میلیارد دلار ارزآوری و اشتغال چشمگیر است، تاکید کرد: پروژه باید دارای مولفه‌های کیفیت، زودبازدهی و صرفه‌جویی در هزینه‌های در جهت کمک به تولید و بومی‌نگری باشد.

وی افزود: طرح‌های ویژه نیاز به حمایت ویژه دارد و ما با تمام توان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های حداکثری، به صورت شبانه‌روزی، مستمر و میدانی در خدمت اجرایی شدن شهرک شیلاتی مهرگان خواهیم بود.

اقتصادی و اجتماعی بخش خصوصی کشاورزی هرمزگان پرورش میگو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر