کد خبر: 734871 A

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت خارشتر به عنوان علوفه در کشور پیگیری می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به ارزش غذایی خارشتر اظهار داشت: مقرر شد کشت خارشتر به صورت پایلوت در برخی روستاها انجام شده و از این گیاه به عنوان علوفه برای دام سبک استفاده شود.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های وزات جهاد کشاورزی افزود: توسعه کشت گیاهان دارویی از دیگر برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در استان‌ها است.

رئیس سازمان تحقیقات با اشاره به ضرورت توانمندسازی زنان روستایی گفت: آموزش کشت این گیاهان به زنان روستایی می‌تواند به توانمندسازی آنان کمک کند.

وی بر ضرورت تولید تولید بذر گیاهان دارویی تأکید کرد و گفت: تولید بذر گیاهان دارویی با کمک کارشناسان مرکز ترویج تحقیقات و آموزش کشاورزی به اقتصاد کشاورزی استان کمک می‌کند.

خاوازی با بیان این که برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بهره‌برداران در افزایش کیفیت تولید محصولات اثرگذار است، افزود: برگزاری کلاس‌های مجازی در راستای انتقال تکنیک‌های کشاورزی به کشاورزان و بهره‌برداران در دستور کار قرار دارد و تلاش می‌کنیم از طریق صدا و سیما نیز کرسی هم‌اندیشی را برای پاسخگویی به سؤالات کشاورزان و بهره‌برداران برگزار کنیم.

اقتصاد زنان صدا و سیما کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر