کد خبر: 732622 A

محسن امینی در جلسه هم اندیشی ائتلاف توسعه پایدار مطرح کرد:

امینی با اشاره به اینکه بودجه های کلانی برای شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت کنار گذاشته شد و مشخص نیست به کجا سرازیر شده است، گفت: در این میان بودجه هایی صرف سفر هیات های تجاری شده و یا در بخش آموزش و خرید اموال بدون برنامه هزینه شده است.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی ائتلاف توسعه پایدار البرز، محسن امینی یکی ازاعضاء ایندر حوزه صنعت در انتخابات اتاق بازرگانی البرز درجلسه هم اندیشی ائتلاف توسعه پایدارضمن انتقاد به میزان بودجه اتاق بازرگانی البرز گفت: بودجه ریزی در اتاق باید براساس فکر، ایدئولوژی و برنامه ریزی صحیح باشد این درحالی است که بودجه آن در۴ سالی که گذشت صرف سفرهای تجاری، آموزش های بی هدف و یا خرید املاک بی ثمر و بدون توجیه شده است.

وی افزود: این بودجه در واقع بخشی از سرمایه واحدهای تولیدی و قسمتی از پول صنعتگران، بازرگانان، معدنکاران و فعلان بخش کشاورزی است.

امینی با اشاره به اینکه بودجه های کلانی برای شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت کنار گذاشته شد و مشخص نیست به کجا سرازیر شده است، گفت: در این میان بودجه هایی صرف سفر هیات های تجاری شده و یا در بخش آموزش و خرید اموال بدون برنامه هزینه شده است.

وی ادامه داد: به یقین در برنامه های جاری ائتلاف توسعه پایدار به دنبال اجرای برنامه های هدفمند، اصولی و درست هستیم به شکلی که دغدغه های جدی حوزه های صنعت، معدن و تجارت در کشور را در بودجه اتاق بارگانی البرز منظور کرده و در راستای برنامه های اصولی آن را عملیاتی کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی و پژوهشی زر با تاکید بر اینکه انجام سفرها در قالب اعزام هیات های تجاری اصولی دارد، گفت: شناسایی بازارهدف، درنظر گرفتن مخاطبین حوزه صنعت و تجارت، مدنظر قرار دادن میزان پتانسیل برای انجام مرادودات اقتصادی با کشورهای هدف ازجمله این اصول است.

امینی خاطرنشان کرد: برای انجام صادرات و واردات با یک کشور باید آداب و رسوم، قوانین و ضوابط آنجا بررسی شود و درکنار آن قیاس تراز تجاری آن کشور با ایران اهمیت بالایی دارد اما در این میان در دوره دوم سفر هیات تجاری به کشور چین را داشتیم علیرغم اینکه سال شعار حمایت از تولید ملی است بجای توسعه صادرات استان البرز و ایران به واردات از یک کشورخارجی کمک کردیم.

وی با تاکید بر اینکه باید مشخص شود که بازدهی اعزام هیات های تجاری ایران به کشورهای دیگر و از طرفی حضور هیات های خارجی در استان البررچه بوده است، افزود: خودروسازان به شرکت یاران آمدند اما از صنعت غذا بازدید کردند و یا هیات های خارجی فعال درحوزه صنعت غذا به هنگام سفر به البرز از واحدهای تولیدی قطعات خودرو بازید داشتند.

امینی در پایان گفت: با توجه به وجود تحریم های اقتصادی این شرایط باید مدیریت شود، نظارت بر کار هیات رئیسه نیز اهمیت دارد که هیات نمایندگان در این مورد گام برداشته است وحتی چندین بار برای استیضاح هیات رئیسه اتاق در دوره دوم اقدام کردیم اما تعداد افراد امضا کننده استیضاح به حدنصاب قانونی نرسید تا این مهم عملیاتی شود.

ایران بودجه توسعه پایدار خودرو صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر