کد خبر: 730204 A

معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان:

معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان در همایش راهکار های رونق صنعت ساخت و ساز و امضاء تفاهم نامه همکاری ذوب آهن اصفهان و بانک مسکن استان فارس گفت :ذوب آهن اصفهان با قدمت 50 ساله ، برخلاف تصور از تکنولوژی های نوین بهره می برد و محصولات آن از استانداردهای جهانی برخوردار است. تولید ریل نمونه بارز آن است که تنها توسط چند کشور خاص در دنیا قابلیت تولید دارد.

به گزارش ایلنا، نعمت الله محسنی، افزود : کیفیت محصولات ذوب آهن بسیار مطلوب است به دلیل این که فولاد آن مستقیم از سنگ آهن تولید می شود و به نسبت تولید فولاد به روش قوس الکتریک ، ناخالصی کمتری دارد.

معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان با اشاره به مشکلات این شرکت درتامین مواد اولیه ، تصریح کرد :خام فروشی یک فاجعه برای کشور است درحالیکه طبق افق 1404 ، برای تولید 55 میلیون تن فولاد نیاز به 180 میلیون تن سنگ آهن داریم و بدین ترتیب ایران از سال 1407 به وارد کننده سنگ آهن تبدیل می شود .

محسنی، تولید ریل را یکی از افتخارات صنعت کشور دانست و گفت : بسیاری معتقد بودند که ذوب آهن اصفهان تنها قادر به نورد محصولات ریلی خواهد بود و شمش ریل را نمی تواند تولید کند ، اما این امر با همت تلاشگران ذوب آهن محقق شد تا هیچ گونه و وابستگی در تولید ریل به خارج از کشور نداشته باشیم .

معاون بازرگانی ذوب آهن به طراحی محصولات جدید در این شرکت در راستای بومی سازی اشاره کرد و گفت : تولید موفقیت آمیز تیرآهن های بال پهن تا سایز 300 میلی متر برای استفاده در ساختمان های بلند مرتبه به جای تیرورق صورت گرفت که موجب افزایش ایمنی ساختمان می گردد ، همچنین تولید تسمه نوردی برای تولید تیرورق در حال امکان سنجی است که با این اقدامات سبد محصولات ذوب آهن برای اسکلت فلزی به زودی کامل می شود .

وی در ادامه، بررسی امکان تولید ریل های معدنی R18  و   R24 ، تولید آرک معدن V36  برای استفاده در عمق های بیشتر و قابلیت تولید نبشی های سایز بالاتر از 150 تا 200 میلی متر را از جمله دیگر اقدامات این شرکت برای تولید محصولات جدید دانست .

محسنی رویکردهای ذوب آهن جهت تسهیل خرید مشتریان را نیز بدین شرح بیان نمود : امکان فروش محصولات برای پروژه های عمرانی خارج از بورس کالا ، رصد نیاز بازار در عرضه سبدهای تیرآهن و میلگرد در بورس کالا ، روش های متنوع تسویه خرید مشتریان در بورس کالا و عقد تفاهم نامه با بانک مسکن شیراز و تسهیل خرید محصولات برای پروژه ها .

 

اصفهان ذوب آهن ساخت و ساز صنعت مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر