کد خبر: 730202 A

در راستای رونق صنعت ساخت‌وساز و کاهش دغدغه تامین مسکن؛

آیین امضا تفاهم نامه همکاری ذوب آهن اصفهان و بانک مسکن استان فارس به منظور رونق ساخت و ساز دهم بهمن ماه در هتل شیراز در شهر شیراز با حضور جمعی از مسئولین ذوب آهن اصفهان، بانک مسکن استان فارس، شواری شهر و شهرداری شیراز ، انجمن انبوه سازان، اتاق بازرگانی، بنیاد مسکن، شرکت های ساختمانی و دست اندرکاران صنعت ساختمان استان فارس برگزار شد. این تفاهم نامه در حضور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به امضای محسنی، معاون بازرگانی این شرکت و علی کمالی، مدیر شعب بانک مسکن استان فارس رسید .

به گزارش ایلنا،‌ مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در این آیین طی سخنانی به مشارکت این دو سازمان برای کاهش دغدغه های تامین مسکن اشاره نمود و گفت: ذوب آهن اصفهان از نیم قرن گذشته در صنعت ساختمان کشور تاثیر گذار بوده و بسیاری از ساختمان ها و سازه های کشور با محصولات این شرکت ساخته شده است .

وی افزود: این شرکت ضمن تامین نیاز کشور به محصولات ساختمانی ، کیفیت خود را نیز حفظ کرده است و امروز هم در صنعت ساختمان و زیر ساخت های کشور نقش مهمی دارد .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، رسالت بانک مسکن در راستای تامین مسکن مردم را بسیار مهم دانست و گفت : امیدوارم ،  مشارکت ذوب آهن در این رسالت مهم از طریق همکاری با بانک مسکن افزایش یابد .

وی یکی از اهداف مهم این تفاهم نامه را ، توسعه رابطه تولید کننده و مجموعه تامین کنندگان مالی ساخت و ساز کشور دانست و گفت : بر اساس تفاهم نامه با بانک مسکن ، کسانی که برای دریافت تسهیلات جهت ساخت و ساز به این بانک مراجعه می کنند ، برای تامین محصول فولادی مورد نیاز خود ، به ذوب آهن اصفهان هدایت می گردند .

یزدی زاده تصریح کرد: این تفاهم نامه و توسعه همکاری ، قطعاً مزایای بسیاری برای طرفین و همچنین صنعت ساختمان دارد و برای تمامی استان های کشور قابلیت تعمیم دارد .

علی کمالی، رئیس شعب بانک مسکن استان فارس نیز در این آیین با اشاره به اینکه بانک مسکن بیش از 5 میلیون خانوار ایرانی را خانه دار کرده است ، گفت : بخش مسکن یکی از بخش های مهم اقتصاد کشور است که یک دهم اشتغال کشور ، یک پنجم تسهیلات بانکی و یک چهارم سرمایه کشور را به خود اختصاص می دهد ، ضمن اینکه 30 درصد بودجه خانوار در بخش مسکن مصرف می شود .

وی هدف اصلی این تفاهم نامه را توسعه ارتباط بین سازندگان مسکن، بانک مسکن به عنوان متولی تامین مالی مسکن و ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین تولید کننده مقاطع ساختمانی کشور ذکر کرد و گفت : ذوب آهن ، از قدمت نیم قرنی برخوردار است و علاوه بر آنکه تنها تولید کننده ریل کشور می باشد ، محصولات ساختمانی آن به لحاظ کیفیت در کشور حرف اول را می زند و از  تمامی استانداردهای جهانی برخوردار است .

رئیس شعب بانک مسکن استان فارس ، تفاهم نامه با ذوب آهن را به سود هر دو سازمان و موجب کمک به اشتغال زایی و رونق تولید دانست و گفت : استان فارس به دلیل  وضعیت خوب آب و هوا و برخورداری از بالاترین سطح در حوزه های درمانی ، پزشکی و آموزشی ، شرایط مناسبی برای توسعه صنعت ساختمان دارد.

فروتن رئیس انجمن انبوه سازان استان فارس نیز طی سخنانی ضمن استقبال از این تفاهم نامه گفت : انجمن انبوه سازان استان فارس، برای هرگونه همکاری در جهت اجرای موفق این تفاهم نامه ، آمادگی دارد .

 

 

استان فارس اصفهان ساخت و ساز صنعت مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر